Trečiadienį į plenarinį posėdį susirinkę Seimo nariai nusprendė svarstyti daug aistrų keliantį Darbo kodeksą. Dalis apžvalgininkų sako, kad būtent jis pakišo koją rinkimuose socialdemokratams. Tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijos prašymu klausimas atidėtas iki kito posėdžio. Keista, ar ne? Galbūt liberalams Darbo kodekso pataisos rūpi  tik kaip įrankis rinkimų agitacijoje, o ne kaip darbuotojų ir darbdavių santykių ir sąlygų nustatymas ir atnaujinimas?

Seimo narių svarstymui buvo pateiktos DK pataisos, turinčios pagerinti darbuotojų sąlygas. Nepavykus visai išbraukti šių klausimų iš darbotvarkės liberalai ir 12 konservatorių pareikalavo pataisų svarstyme pertraukos.

Už pataisų nesvarstymą balsavo 31 parlamentarų, prieš – 12, o susilaikė 25 Seimo nariai. Tačiau už pataisų nesvarstymo balsavusiųjų užteko, kad diskusijos dėl jų vyktų kitą posėdį.

Detalius balsavimo rezultatus galite rasti –> ČIA

Dabar naujojo Darbo kodekso pataisos svarstomos turėtų būti per kitą posėdį – kitą antradienį.
Tiesa, kitą savaitę Seimas turės svarstyti biudžeto klausimus, taigi lieka neaišku, ar šios kadencijos valdžia dar spės pakoreguoti Darbo kodeksą.
 
Kviečiame nepasimesti politinių žaidimų karuselėje….   

***

Po svarstymų Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė nustatyti:

    • darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygas, kai dėl jų abejojama, aiškinti darbuotojų naudai;

    • padidinti išeitinę išmoką nutraukiant darbo sutartį darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių;

    • atsisakyti nenustatytos apimties darbo sutarčių;

    • švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmę sutrumpinti viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus;

    • darbuotojams už ilgalaikį nepertraukiamąjį darbą toje pačioje darbovietėje, už darbą sąlygomis, jeigu yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų ir tokių nukrypimų negalima pašalinti, ir už ypatingą darbų pobūdį suteikti papildomos atostogas, kurių trukmę, suteikimo sąlygas ir tvarką nustatytų ne kolektyvinės sutartys, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 

 

Plačiau apie tai žiniasklaidoje:

Darbo kodekso pataisos jau šiandien atsidurs Seime?

Sprendimas, parklupdęs socialdemokratus: ko tikėtis po rinkimų

Seimas atidėjo naujojo Darbo kodekso pataisų svarstymą: kas čia dega kam?

Maištas laive? Seimas Darbo kodekso darbuotojų naudai taisyti neskuba

 

Parengta remiantis LRS, TV3, DELFI inf.