Gegužės 31 d. vyko Valdančiųjų politinės tarybos susirinkimas, kurio metu valdantieji ne tik tarėsi, dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų maisto produktams, bet nepraleido progos aptarti ir socialinio modelio priėmimo paspartinimo proceso.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba pasisako už tai, kad jau kitą savaitę Seime būtų pradėti svarstyti naujojo socialinio modelio įstatymai – maždaug 40-ies įstatymų paketas.

„Norime, kad jis būtų paskubintas ir matome galimybes, kad jis būtų priimtas kitą savaitę“, – antradienį po Politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas.

Premjeras Algirdas Butkevičius patikslino, kad kitą savaitę galėtų prasidėti įstatymų priėmimas.

Gegužės viduryje jis yra pareiškęs, kad su visų Seimo frakcijų vadovais esą sutarta, kad socialinio modelio įstatymai bus priimti iki liepos.

Seimas yra apsvarstęs visą naująjį Darbo kodeksą, bet dėl viso projekto dar bus balsuojama, taip pat bus svarstomi nauji pasiūlymai. „Sodros“ reformą numatančios pataisas dar svarstomos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Planuojama, kad naujasis kodeksas įsigalios nuo 2017 metų.

Sudaryta remiantis Kaunodiena inf.

Daugiau naujienų iš Politinės trybos posėdžio:

 

Politinė taryba apsisprendė dėl PVM ir NPD

Sutarė dėl sprendimo, kuris leis uždirbti daugiau

Politikai nusprendė, kaip papildyti lietuvių pinigines

Valdantieji sutarė: mažai uždirbančius skalpuos mažiau

Sutarta dėl NPD didinimo, PVM mažinimo klausimas atidėtas