Š. m. gegužės 17 dieną naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje rengiama konferencija, tema: „Kokias naujas darbo vietas žada naujasis darbo kodeksas (laikinojo darbo ir nenustatytos apimties darbo sutartys).”

 Spaudos konferencijoje dalyvaus:

1. Roma Televičienė  – buvusi laikinojo darbo agentūros ADVANTUS darbuotoja.
 
2. Gražina Gruzdienė – LR Trišalės tarybos narė nuo LPSK, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė.
 
3. Advokatas dr. Nerijus Kasiliauskas.
 

LR Trišalėje taryboje profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai  ir LRS SRDK sutarė išbraukti iš Darbo kodekso (toliau DK) projekto 66 str. “Darbo sutarčių rūšys“ nenustatytos apimties darbo sutartis kaip labiausiai nesaugias darbuotojams.

Tačiau 2016 m. balandžio 7 d. Seimo nariai socialdemokratė I.Šiaulienė, liberalas G.Steponavičius ir darbo partijos narys  K.Daukšys netikėtai pateikė siūlymą grąžinti tokias sutartis į DK projektą.

Nenustatytos apimties darbo sutartis – tai darbdavio ir darbuotojo susitarimas, reiškiantis, kad darbdavys neprivalo siūlyti darbuotojui darbo ar iš anksto nustatyti darbo valandų skaičių.

Darbdavys taip dirbantį darbuotoją į darbą gali pakviesti bet kada, o taip pat nekviesti neribotą laikotarpį, tad darbuotojas turi būti nuolat pasiruošęs ir niekad nežino, kiek uždirbs per mėnesį.

 Dirbant neapibrėžtu darbo grafiku :

  • labai sunku planuoti savo finansus,
  • taip pat darbuotojas netenka teisės nemokamai kreiptis į gydymo įstaigą,
  • jam nesiskaičiuoja stažas pensijai gauti, jei bus mėnesių, kai pagal tokias sutartis uždirbs mažiau nei MMA.
  • dirbant pagal tokias darbo sutartis ir negaunant jokių pajamų darbuotojas nebus laikomas bedarbiu  (gal čia ir yra visos naujojo socialinio modelio  žadamos 64 tūkst. naujų darbo vietų ???)
  • darbuotojas neturės jokių galimybių pretenduoti į nedarbo socialinio draudimo išmoką, kuri užtikrintų minimalų pragyvenimą tais mėnesiais, kai darbdavys nedavė darbo, o darbuotojas negavo jokio darbo užmokesčio.

Informuojame, kad  Didžiojoje Britanijoje kiekvienais metais tokių sutarčių kiekis augo, todėl dabar pas juos vyksta diskusija dėl tokių sutarčių panaikinimo, nes jos vienpusiškai nenaudingos darbuotojams ir stumia juos į socialinį užribį.

Kaip blogą pavyzdį o valandų darbo sutartis nurodo ir ES komisija. 

DK projekte toliau paliekama veikti viena iš irgi labai nesaugių darbo sutarties rūšių – laikinojo įdarbinimo sutartis (vadinamasis agentūrinis darbas).

Problemas su kuriomis susidūrė buvusi personalo paslaugų įmonės  UAB „ADVANTUS“ darbuotoja Roma Televičienė, savo pastangas spręsti darbo ginčą per prie VDI veikiančią darbo ginčų komisiją ir savo pasirinkimą  kelti ieškinį agentūrai teisme  pristatys spaudos konferencijos metu.

 
 
 
Kviečiame dalyvauti!
 

BNS spaudos konferencijų salės adresas:

 

Saltoniškių g. 9, LT-08105 Vilnius

Prekybos centro „Panorama“ Verslo centro 3 aukštas