Seimo plenarinai posėdžiai gegužę ir birželį vyks ir penktadieniais, tai yra – ne du kartus, o triskart per savaitę. Tokį sprendimą trečiadienį priėmusi Seimo valdyba jį motyvuoja tuo, kad dar šioje pavasario sesijoje siekiama spėti priimti liberalesnius darbo santykius ir „Sodros“ reformą įteisinantį socialinį modelį.

„Šeši penktadieniai iš eilės bus dirbami – trys gegužę ir trys birželį“, – BNS pranešė Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Įprastai Seimas į plenarinius posėdžius renkasi antradieniais ir ketvirtadieniais.

Per šiuos posėdžius, kurie truks nuo 10 val iki 14 val., bus svarstomi beveik tik socialinio modelio įstatymai, kurių Seimui pateikta beveik keturios dešimtys.

Seimo valdyba dėl parlamentarų darbo penktadieniais svarstė sulaukusi Seimo vadovės Loretos Graužinienės siūlymo patvirtinti naują pavasario sesijos darbo grafiką, nes frakcijų vadovai išreiškė norą rinktis į plenarinius posėdžius penktadieniais, bet nesutiko dirbti balandžio 25-29 dienomis – numatytą laisvą savaitę.

Anksčiau L.Graužinienė BNS sakė, kad dalimis socialinis modelis nebus priiminėjamas – tol, kol nebus pateiktas svarstymui ir apsvarstyti visi įstatymų projektai, anot jos, tol nebus priėmimo stadijos.

Seimas yra apsvarstęs 143 socialinio modelio straipsnius iš 256-ių.

Be Darbo kodekso, kitą socialinio modelio dalį sudaro „Sodros“ pertvarką numatančių įstatymų pakeitimai, tačiau jų Socialinių reikalų ir darbo komitetas dar nebaigė svarstyti.

Planuojama, kad naujasis kodeksas bus priimtas iki vasaros ir įsigalios nuo 2017 metų.

 

15min.lt inf.