Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga kreipėsi į LR Seimo narius, piktindamasi, jog šie, deklaruodami didesnį žmonių saugumą ir socialines garantijas, atskirties mažinimą, balsavo už neapibrėžtos apimties darbo sutarčių („nulio” valandų) gražinimą į Darbo kodekso projektą. Šioms sutartims nepritarė nei LRS SRDK komitetas, nei darbdavių nei profsąjungų atstovai Trišalėje taryboje.

Vis dar tikėdami, kad dauguma Seimo narių buvo suklaidinti liberalų argumentų apie tokių sutarčių „gerį ir naudą” Didžiojoje Britanijoje, LMP pateikė LR Seimo nariams svarių argumentų, tikėdamiesi, kad priėmimo metu jie balsuos prieš tokių sutarčių įteisinimą.

Didžiojoje Britanijoje kiekvienais metais neapibrėžtos apimties darbo sutarčių kiekis augo,  todėl pastaruoju metu pas juos vyksta diskusija dėl tokių sutarčių panaikinimo, nes jos vienpusiškai nenaudingos darbuotojams ir stumia juos į socialinį užribį. Kaip blogą pavyzdį, nulio valandų darbo sutartis nurodo ir ES komisija. 

Tuo tarpu darbuotojas dirbantis pagal tokias sutartis :

– visiškai negali planuoti savo pajamų,
– už jį nesumokamas sveikatos draudimas ir pensijų draudimas. 
 -kadangi asmuo turintis 0 valandų darbo sutartį nelaikomas bedarbiu, tai jis negali kreiptis į gydymo įstaiga, nes neapdraustas, 
– jam neskaičiuojamas stažas pensijai gauti.

Neapibrėžtos apimties darbo sutartys, profesinių sąjungų žiniomis, taikomos  trijose šalyse: Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose ir Belgijoje, tačiau atkreipiame dėmesį –  darbo užmokesčio lygis šiose šalyse taip pat žymiai aukštesnis.
 
LMP tikisi, kad LRS nariai persvarstys savo veiksmus ir priims tinkamą ir visuomenei palankų sprendimą.
 
 
Juk 0 valandų sutartis, visai netikėtai gali pavirsti 0 balsų visuomenei gero nelinkinčiam politikui….
 
„DIDVYRIUS“ besistengiančius sugrąžinti baudžiavą į Lietuvą (jie balsavo už „nulinių” sutarčių įvedimą) galite rasti ČIA.
LMP inf.