Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

 

 

Iš Seimo – žinia dirbančioms nėščiosioms

Antradienį Seimas tęsė diskusijas apie naująjį Darbo kodeksą (DK). Pačioje posėdžio pradžioje parlamentarai išbraukė projekto nuostatą, kad darbdavys negali atleisti nėščios darbuotojos, dirbančios pagal terminuotą darbo sutartį.

Plačiau…


 

Seimas palaimino darbo vietų dalijimosi sutartis

Seimas, antradienį tęsdamas Darbo kodekso svarstymą, apibrėžė sutarčių rūšis ir naują jų reglamentavimą – nustatyta, kokiomis sąlygomis darbuotojai dirbtų pagal laikinojo, sezoninio ar projektinio darbo, pameistrystės sutartis, taip pat įtvirtintos darbo vietos dalijimosi, darbo keliems darbdaviams sutartys.

Plačiau…


 

Seimas pritarė, kad būtų leidžiama dirbti daugiau viršvalandžių

Seimas antradienį tęsdamas Darbo kodekso svarstymą pritarė, kad būtų naikinama 8 valandų darbo dienos trukmė, leidžiant tai spręsti lanksčiau, ir nusprendė leisti dirbti daugiau viršvalandžių.

Plačiau…


 

Atmestas pasiūlymas nustatyti 35 val. darbo savaitę

Naujojo Darbo kodekso (DK) svarstymą tęsiantis Seimas atmetė pasiūlymą Lietuvoje įteisinti trumpesnę privalomą darbo savaitę.

Plačiau…


 

Viršvalandžiai ir atostogų dienos kodekse – jau suskaičiuotos

Kiek valandų dera dirbti per savaitę, kiek jų galima skirti viršvalandžiams, kiek laiko dera skirti atostogoms, poilsiui? Antradienį, toliau svarstydamas naujojo Darbo kodekso projektą, Seimas visa tai jau aptarė.

Plačiau…


 

Seimas įtvirtino naujas darbo sutarčių rūšis: kas pasikeitė?

Seimas antradienį, toliau nagrinėdamas naująjį Darbo kodeksą, apsisprendė dėl naujų darbo sutarčių rūšių ir apibrėžė, kokiomis sąlygomis darbuotojai dirbtų pagal sezoninio, laikinojo, projektinio darbo, darbo vietos dalijimosi, pameistrystės ir darbo keliems darbdaviams sutartis.

Plačiau…


 

Seimas apsisprendė dėl viršvalandžių ir maksimalios darbo savaitės

Antradienį svarstant naujojo Darbo kodekso projektą, Seimas patvirtino maksimalios darbo savaitės ir viršvalandžių trukmę. Seimas, atmesdamas kitus parlamentarų pasiūlymus, pasisakė už Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) poziciją, įtvirtinančią maksimalią 48 val. darbo savaitę, o maksimali viršvalandžių trukmė galės siekti 180 val. per metus.

Plačiau…


 

Kristina Miškinienė: Socialinis modelis – ieškant sutarimo tarp darbuotojų ir verslo

Seimo Pavasario sesijos darbų programoje įrašytas didelis paketas mokslininkų parengtų ir Vyriausybės pernai rudenį pateiktų Seimui svarstyti taip vadinamo „Socialinio modelio“ įstatymų. Jais siekiama sudaryti palankesnes sąlygas investicijoms, verslo aplinkai, gyventojų integracijai į darbo rinką, žmonių pasitraukimą iš socialinių pašalpų prieglobsčio.

Plačiau…


 

Seime tęsiamas naujojo Darbo kodekso projekto svarstymas

Seimas antradienį tęs praėjusią savaitę pradėtas diskusijas dėl naujojo Darbo kodekso projekto.

Plačiau…