Šiandien LR Seime pradėtas svarstyti naujasis socialinis modelis. Tokiam skubotam svarstymui nepritariančios profesinės sąjungos, surengė protesto akciją prie LR Seimo. Panašu, kad Seimo narių balsavimą galima prilyginti lakmuso popierėliui prieš rinkimus.

„Iš esmės kodeksas, už kurį dabar balsuos, yra sugaištas laikas, nes žmonių padėties mes nepageriname. Bandėme išsaugoti savo pataisomis, ką mes turime ir šiandien, bet tam išleidome masę europinių pinigų ir sugaišome labai daug laiko”, – apgailestavo Trišalės tarybos narė nuo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Gražina Gruzdienė.

Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė  piktinosi, kad dabar įvairiais pasiūlymais bandoma grįžti prie pirminių siūlymų.

„Tas balsavimas bus žmonėms kaip lakmuso popierėlis, už ką balsuoti per Seimo rinkimus, nes matysime, kaip tas žmogus kalba, ir už ką jis balsuoja”, – sakė G. Gruzdienė.

Profsąjungas piktina tai, kad Darbo kodeksas svarstomas iki galo nebaigus diskusijų dėl Socialinio draudimo paketo.

„Absoliučiai nėra aiškus, pavyzdžiui, išeitinių išmokų fondo įstatymas. Gali atsitikti taip, kad šiandien balsuos, pavyzdžiui, kad išeitinės išmokos žmogui daugiausia yra du mėnesiai, ir anas įstatymas neatsiranda.(…) Problemos yra su darbo laiku. Darbo laikas – vidutiniškai 48 val. Mes galvojame, kad tai nėra gerai, dėl to, kad tada bet kuriam darbuotojui praktiškai galima įvesti suminę darbo laiko apskaitą”, – probleminius taškus vardijo G. Gruzdienė.

Profsąjungas piktina ir darbo tarybų įteisinimo klausimas, esą jų mūsų kultūroje nėra, jie nesutinka su siūlomais trišalių tarybų formavimo pakeitimais.

Profsąjungų konfederacijos atstovė nesutinka, kad dabartiniai siūlymai yra tinkama priemonė užtikrinti, kad darbuotojai galėtų užsidirbti daugiau.

„Užtenka darbdaviams tą dainą dainuoti, kad užsidirbti galima tik per viršvalandžius , žmogus turi branginti savo sveikatą, ir mes turime branginti žmogų”, – sakė G. Gruzdienė.

ve.lt inf.