Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

Naujojo Darbo kodekso dilema: leiskime žmonėms dirbti po 16 val. per parą?

Antradienį Seimas pradėjo svarstyti naująjį darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą. Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė, socialdemokratė Kristina Miškinienė pažymi, kad komitetas siūlo išsaugoti „tėvadienius“ ir „mamadienius“, trumpinti įspėjimo dėl atleidimo iš darbo terminus, atkreipiamas dėmesys į šeimas, auginančias vaikus. Visgi Komitete pakoreguoto Darbo kodekso varianto kritikai sako, kad jis visai neliberalizuoja darbo santykių ir palieka Lietuvą stagnuoti.

Plačiau…


Sprendžia dirbančių likimą: žmonės piketuoja, ministrė neatvyko

Seime prasidėjo naujojo darbo kodekso svarstymas. Šis iš komiteto atkeliavo gerokai pasikeitęs, lyginant su variantu, kuriam pritarė Vyriausybė. Profesinės sąjungos džiaugiasi, kad pavyko rasti kompromisus dėl daugelio aspektų, tačiau piktinasi, kad nebuvo spėta apsvarstyti visų kodekso nuostatų, dėl to surengtas ir nedidelis piketas prie Seimo.

Plačiau…


 

Seimas ėmėsi svarstyti naujos redakcijos Darbo kodeksą

Antradienį Seimas ketina pradėti svarstyti naujos redakcijos Darbo kodekso projektą, kuris jau apsvarstytas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Plačiau…


Per Darbo kodekso svarstymą Seime A. Pabedinskienė nėrė į krūmus

Beveik visą dieną Seime antradienį vykusios karštos politikų diskusijos dėl naujojo Darbo kodekso nesudomino socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės.

Plačiau…


Seime susikapojo dėl šeimos vietos DK: jokio liberalumo

Seime vykstant posėdžiui dėl naujojo Darbo kodekso (DK) pataisų, Seimo nariai audringai sureagavo į pasiūlymą pakeisti DK straipsnį, įpareigojantį darbdavius sudaryti sąlygas darbuotojams vykdyti šeimyninius įsipareigojimus.

Plačiau…


 

Prie Seimo – naujuoju Darbo kodeksu nepatenkintų profsąjungų atstovų protestas

Seimui pradedant svarstyti naujojo Darbo kodekso projektą, juo nepatenkinti profesinių sąjungų atstovai prie Seimo surengė protesto akciją.

Plačiau…


Seime svarstomas naujasis Darbo kodeksas

Seimas antradienį pagaliau pradėjo svarstyti naujojo Darbo kodekso projektą. Parlamentarai jį vadina svarbiausiu „šios Seimo kadencijos darbu“, nes įstatymas palies 1,150 mln. šalies dirbančiųjų interesus.

Plačiau…


Darbo kodeksas Seime: susitarė dėl įspėjimo terminų, o dėl išeitinių ima pertrauką


Antradienį Seimo nariai plenariniame posėdyje pradėjo svarstyti naujojo Darbo kodekso (DK) projektą. Tuo metu profesinės sąjungos surengė protesto akciją.

Plačiau…


Seime – eilinis išpuolis prieš privačius pensijų fondus

Artėjant Seimo rinkimams, politikai iš stalčių vėl traukia senas idėjas, kaip galima išspręsti „Sodros“ problemas privačiai kaupiančiųjų pensijai sąskaita.

Plačiau…


Ieva Valeškaitė: Socialinio modelio chore – proto balso mažai

Seime prasidėjo Socialinio modelio svarstymas. Užregistruota net 600 pasiūlymų, tačiau proto balso juose mažai. Norėta užtikrinti didesnį darbo santykių lankstumą ir paskatinti užimtumą, rezultatas – siūlomais Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais mokesčių sistemos patrauklumas dar labiau pakertamas: didinami mokesčiai ir plečiamas mokėsiančių įmokas „Sodrai“ ratas.

Plačiau…


Seimas: darbdaviai turėtų teikti informaciją apie vyrų ir moterų algas

Darbdaviams gali tekti ateityje valstybės institucijoms teikti informaciją apie darbuotojų vidutinį darbo užmokestį ne tik pagal profesijas, bet ir pagal lytį.

Plačiau…


Pradėtas svarstyti Darbo kodeksas: žada, kad bus pažangus

Politiškai įtakingi valdančiosios koalicijos ir opozicijos atstovai tikina norintys, kad Seime būtų patvirtintas šiuolaikinius iššūkius atitinkantis, bet visas socialines grupes tenkinantis naujasis Darbo kodeksas (DK). Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė tikįs, kad DK bus Seimo patvirtintas iki šios vasaros ir įsigalios kitąmet.

Plačiau…