Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 


Siūloma mažinti Trišalės tarybos narių skaičių, riboti kadencijas

Trišalės tarybos narių skaičių siūloma mažinti nuo 21 iki 15-kos. Joje dirbtų po 5 darbdavių, profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovus, o jos pirmininkai keistųsi kas pusmetį. Be to, siūloma nustatyti ketverių metų tarybos kadenciją – dabar jos trukmė nenustatyta.

Plačiau…


Už ilgalaikį darbą vienoje darbovietėje siūlomos papildomos atostogos 

Už ilgalaikį darbą vienoje darbovietėje bei sunkias darbo sąlygas siūloma suteikti papildomų atostogų, o jų skyrimo tvarką nustatytų Vyriausybė, o ne darbdaviai ir darbuotojai kolektyvinėse sutartyse.

Plačiau… 


Ekspertė pataria: kaip susitarti dėl didesnio atlyginimo

Kai kalba pakrypsta apie atlyginimą dažnas susigūžia ir mano, kad kalbėti apie pinigus lyg ir nepadoru. Tačiau tokiu nepasitikėjimu savimi jūs siunčiate atitinkamą žinutę darbdaviui – piniginė tema jums tabu. Visgi, tik jūs patys esate atsakingi už savo finansus, ir jeigu tylėsite, niekas nesikeis.

Plačiau…


Be kaltės atleidžiamiems darbuotojams – nauja žinia dėl išmokų

Be darbuotojo kaltės darbdavio iniciatyva atleidžiamiems darbuotojams išmokas siūloma susieti su jų nepertraukiamu stažu toje darbovietėje. 

Plačiau… 


Loreta Graužinienė paaiškino, kodėl Seimo pavasario sesijoje nepavyks priimti socialinio modelio

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad socialinio modelio nepavyks priimti Seimo pavasario sesijoje, nes stringa jo svarstymas komitete.

Plačiau…


A.Pabedinskienė: būtinas sklandus socialinis dialogas

Siekiant permainų socialinėje srityje, kartu reikia skatinti bei stiprinti socialinį dialogą. Tai, sveikindama tarptautinės konferencijos, kurioje diskutuojama apie socialines Europos vertybes, darbuotojų darbo sąlygas ir socialines garantijas, galimas Lietuvos ateities vystymosi perspektyvas, pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Plačiau…


Atsisakius dirbti už mažesnę algą, žmogus neturi būti atleistas

Darbuotojui atsisakius dirbti už sumažintą darbo užmokestį be ekonominio pagrindimo, jis neturėtų būti atleistas.

Plačiau…


Daugiau uždirbantiems ruošia pokyčius

Naujajame Darbo kodekse siūloma lanksčiau reguliuoti darbo sąlygas tiems darbuotojams, kurie dėl jų poreikio rinkoje turi didesnes galimybes išsiderėti palankesnes sąlygas bei didesnį darbo užmokestį.

Plačiau…