Vasario 10 dieną 10 val. LR Seime Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinis centras (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija), organizuoja tarptautinę konferenciją apie socialines Europos vertybes, darbuotojų darbo sąlygas ir socialines garantijas, konferencijos metu taip pat bus diskutuojama apie galimas Lietuvos ateities vystymosi perspektyvas.

Profesinės sąjungos mano, jog valstybės vaidmuo labai svarbus kuriant teisingus darbo santykius tarp verslo ir darbuotojų.

„Ši konferencija yra ypatingai aktuali, nes turėsime puikią progą pristatyti socialinio dialogo pokyčius. Priimant darbo įstatymus, kurie numatyti naujojo socialinio modelio projekte, kardinaliai keičiasi kolektyvinių sutarčių pasirašymo principai, profesinių sąjungų atstovavimo principai bei atsiranda tam tikra destrukcija socialiniame dialoge. Tad gerai, jog bus proga apie tai padiskutuoti su kitų šalių atstovais, kol dar yra galimybė pakeisti Darbo kodekso rengėjų paruoštas koncepcijas“, – teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Konferencijoje planuoja dalyvauti LR Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, LR Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, komiteto pirmininkės pavaduotojas Rimantas Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimantas Pabedinskienė.

Pranešimą apie socialinį dialogą ir modernią įstatymų leidybą skaitys Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Peter Scherrer, profesorius Boguslavas Gruževskis kalbės apie socialinių garantijų ateitį.

Apie profesinių sąjungų veiksmus darbo santykių liberalizavimo kontekste kalbės Suomijos SAK profesinių sąjungų teisininkė Katja Lehto–Komulainen, diskusijoje taip pat dalyvaus Investuotojų forumo direktorė Rūta Skyrienė, LR Seimo nariai Ričardas Sargūnas ir Naglis Puteikis.