Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais, aptarė, kokios teisinės priemonės padėtų užtikrinti šalies gyventojų socialinį saugumą, sumažintų atskirtį, smurtą ir destruktyviąją Lietuvos statistiką. Šiuos tikslus Prezidentė įvardija vienais svarbiausių valstybės prioritetų ateinančiais metais.

„Lietuvoje šiandien daugėja socialinių įtampų dėl smurto prieš vaikus, patyčių, atskirties. Turime nedelsdami padėti tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Todėl būtina iki rinkimų koncentruotis ties visuomenei svarbiausiomis sritimis – priimti socialinės atskirties mažinimui svarbius sprendimus ir sukurti vieningą vaikų teisių apsaugą šalyje“, – sako Prezidentė.

Seimo valioje yra keli socialinės atskirties mažinimui gyvybiškai svarbūs sprendimai. Pensijų indeksavimas padėtų mažinti didžiulę senjorų socialinę atskirtį, nes pensijos Lietuvoje vienos mažiausių ES. Net apie 60 proc. pensininkų gauna 257 eurų ir mažesnę pensiją, o tai reiškia –  balansuoja ties skurdo riba. Prezidentė pabrėžia, kad pensijų augimas turi būti nepriklausomas nuo rinkimų ciklo ir rinkimų pažadų, o siejamas su ekonomine šalies padėtimi ir finansinėmis galimybėmis.

Mažinant socialinę atskirtį svarbu lankstesni ir saugūs darbo santykiai, kurie padės kurti naujas darbo vietas, mažinant nedarbą – kai žmonės turės darbo, mažės ir kitų socialinių problemų. Konsultuojantis su socialiniais partneriais peržiūrėti darbo teisės aktus rekomenduoja ir Europos Komisija.

 

 

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. ir inf.

Daugiau informacijos galite rasti ČIA