Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 


 

Naujas Darbo kodeksas skęsta pataisų jūroje

Lankstesnius darbo santykius įteisinantis naujasis Darbo kodeksas (DK) Seime apaugo šimtais politikų pasiūlymų, kuriems apsvarstyti reikės nemažai laiko. Todėl šiuo metu niekas negali pasakyti, kada tas projektas bus parlamentarų priimtas ir pagaliau įsigalios.

Plačiau…


Artūras Černiauskas: Koks naujo politinio sezono scenarijus? Naudotis rinkėjais ar jais rūpintis?

Greitai prasidės pavasarinė Seimo sesija. Viena iš aktualijų, kurias Seimas imsis spręsti – naujojo Darbo kodekso (DK) projektas. Jau užkeikimu tapęs pavadinimas. Aistrų, menkinimo ir pažadų objektas. Koks scenarijus laukia pavasarį? Racionalus, ar toks, koks buvo pernai – menkinant oponentus, kalbant netiesą, netgi šmeižiant?

Plačiau…


D. Grybauskaitė siūlo koncentruotis į pensijų indeksavimą ir darbo santykių lankstumą

Seimui svarstant naują socialinį modelį, prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo koncentruotis į pensijų indeksavimą bei darbo santykių lankstumą, kad iki rinkimų būtų priimta nors dalis Darbo kodekso ir kitų įstatymų pataisų.

Plačiau… 


Kada atlyginimai Lietuvoje bus kaip Danijoje?

Dažnam lietuviui nusvyra rankos išgirdus, kad į Daniją ar Airiją išvykę tautiečiai ten uždirba 4 ar net 5 kartus didesnius atlyginimus negu Lietuvoje. Tuomet kyla pagrįstas klausimas: o kada ir mes Lietuvoje tiek uždirbsime? Atsakymas paprastas ir tuo pačiu sudėtingas – tada, kai pasivysime turtingesnes Europos šalis pagal darbo našumą.

Plačiau… 


Trys socialdemokratai siūlo nedirbti per Vėlines

Trys Seimo nariai socialdemokratai užregistravo atitinkamas įstatymų pataisas, kad lapkričio 2-ojo – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena būtų išbraukta iš atmintinų dienų sąrašo ir įrašyta į Darbo kodeksą prie šventinių dienų.

Plačiau…


Darbo birža turi gerų žinių bedarbiams

Bedarbių skaičius Lietuvoje šiemet turėtų mažėti, o darbo paklausa didės, rodo Darbo biržos pirmą kartą parengtos 2016 metų darbo rinkos prognozės.

Plačiau...