Ar žinojote, kad muzika darbe gali padidinti produktyvumą? 🙂
Daugelis žmonių neįsivaizduoja darbo dienos be muzikos. O ar Jūs darbe taip pat vaikštote su ausinuku ar leidžiate muziką garsiai?

Ekspertai teigia, kad skirtingų lyčių atstovų darbinės nuotaikos pagerinimui reikalinga skirtinga muzika. Moterims reikalinga energinga muzika, tuo tarpu vyrams darbe reikia atpalaiduojančių, lengvų akordų.

Psichologijos profesorius iš Vokietijos Reinhardas Leichneris mano, kad tokio skirtingo reagavimo į muziką priežastis yra psichologinė. Darmstadto technikos universitete dėstantis profesorius sako: “Vidutiniškai vyrų spaudimas yra aukštesnis ir ši problema su laiku vis aštrėja. Tokia tendencija gali įtakoti vyro produktyvumą, o švelnūs, migdantys garsai padeda jam nusiraminti ir padidinti produktyvumą”. Moterų kraujo spaudimas paprastai būna nepakankamai aukštas ir jos dažnai nedirba taip gerai, kaip galėtų. Tačiau paklausiusios įkvėpiančios muzikos jos gali labiau atsiduoti darbui.

Tačiau pamaniusieji, kad dirbti padeda šiuolaikinė muzika, suklydo: tyrimas buvo atliktas tik grojant klasikinių kompozitorių – Weberio ir Bacho moterims bei Mahlerio bei Rachmaninovo vyrams – muzikai.

Gal pabandom?:)