Čia galite rasti naujausias aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje, taip pat įdomius ir aktualius patarimus Jums ir Jūsų darbui. 

A. Butkevičius: pensijų indeksavimas vyks atsižvelgiant į ekonominę situaciją 

Seimo Socialinių reikalų komitetas artimiausiu metu svarstys vyriausybės parengtą „Sodros“ sistemos pertvarkos modelį, kuriame numatytas pensijų indeksavimas. Pensijų didinimą susieti su ekonomikos augimu ragina ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji mano, kad pensijos Lietuvoje turėtų pasivyti kaimynų rodiklius.

Plačiau… 


Nagrinėjama pirmoji byla dėl senatvės pensijos atitikimo Europos standartams

Sausio 20 d. 10 val. Vilniaus apygardos administraciniame teisme bus pradėta nagrinėti pirmoji byla dėl senatvės pensijos atitikimo Europos standartams.

Pasak Europos žmogaus teisių teismo (Strasbūro Teismas), per maža senatvės pensija prilyginama žeminančiam orumą elgesiui ir pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 3 straipsnį.

Plačiau… 


Atlyginimo pakėlimas gali sumažinti darbuotojų kūrybiškumą?

Kūrybiškumas, gebėjimas savarankiškai priimti drąsius sprendimus, rasti netradicines išeitis iš probleminių situacijų – itin vertinama darbuotojų savybė daugybėje sričių. Kokie vadovų veiksmai skatina pavaldinių kūrybiškumą, o kurie jį slopina?

Plačiau… 


J. Varanauskienė. Mažesni atlyginimai Lietuvoje – kaina už sunkmečiu saugotas darbo vietas?

Jau kurį laiką nemažai kalbama apie darbo užmokesčio skirtumus Baltijos šalyse. Lietuvoje, negana to, kad vidutinis darbo užmokestis mažesnis, bet dar ir auga lėčiausiai.

Plačiau… 


Verslininkas apie naujus darbuotojus: jais neįmanoma pasitikėti

Kosmetikos gaminiais prekiaujantis verslininkas yra pasipiktinęs darbuotojų požiūriu į darbą. Specialistai sutinka, kad Lietuvoje ši problema egzistuoja, bet nėra linkę kaltinti vien darbuotojų.

Plačiau… 


Ligotų darbuotojų darbdaviai kratosi kaip maro

Sergantys darbuotojai darbdaviams nereikalingi. Sunki liga ar trauma gali vienu mostu nubraukti visus profesinius laimėjimus ar susargdinti darbdavį amnezija, o jo pasveikimą garantuos tik finansiškai neskausmingas išsiskyrimas su tokiu darbuotoju paties darbdavio iniciatyva.

Plačiau…