Š.m. gruodžio 4 d. Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Darbo kodekso projekto 60 straipsnio 3 d. redakcijai, kuri suteikia teisę nutraukti darbo sutartį su asmenimis auginančiais vaiką, kai jam sueina keturi mėnesiai darbdavio valia. Šių metų birželio mėnesį Premjeras prižadėjo, kad darbo vieta bus išsaugoma darbuotojams auginantiems vaikus iki trijų metų.

Tuo tarpu Seimui buvo pateikta Darbo kodekso projekto redakcija išsauganti darbo vietą darbuotojui kol jis auginą vaiką iki keturių mėnesių. Gruodžio 4 d. vykusiame posėdyje Seimo narys M.Zasčiurinskas pateikė pataisą, kad nebūtų galima nutraukti darbo sutarties darbdavio valia su darbuotojais auginančiai vaiką iki trijų metų, tačiau šiai pataisai Socialinių reikalų ir darbo komitetas nepritarė. Todėl Seimui bus siūloma balsuoti, kad darbuotojo darbo vieta būtų išsaugoma tik keturis mėnesius po vaiko gimimo.

Taip pat Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė nuostatai, kad terminuotą darbo sutartį, kai pasibaigia jos terminas būtų galima nutraukti netgi su nėščia moterimi. Tuo tarpu terminuotų darbo sutarčių sudarymą yra siūloma liberalizuoti leidžiant jas sudaryti ir nuolatinio pobūdžio darbams.

Tai reiškia, kad didžioji dalis darbuotojų ateityje dirbs pagal terminuotas darbo sutartis, o moterys dirbančios pagal tokią sutartį neturės jokios apsaugos netgi nėštumo laikotarpiu.

   

 

LMP inf.