Lapkričio 5-6 dienomis,  Socialinių reikalų ir darbo komitete (Komitetas) buvo nagrinėjami įstatymų projektai, kuriais siūloma tobulinti darbo santykių teisinį reguliavimą bei užtikrinti socialinės apsaugos sistemos tvarumą ateityje.

Šie viešoje erdvėje vadinami socialinio modelio įstatymų projektai Seimui pateikti š. m. spalio 15 d. Socialinių reikalų ir darbo komitetas paskirtas pagrindiniu jiems svarstyti. Papildomais paskirti Biudžeto ir finansų, Valstybės valdymo ir savivaldybių, Teisės ir teisėtvarkos, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Kaimo reikalų komitetai.

Pagrindiniai įstatymų projektai, dėl kurių komitete iki š. m. lapkričio 13 d. Seimo statuto nustatyta tvarka laukiama pasiūlymų, yra šie:

– Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3234ES ir lydimieji projektai;

– Užimtumo įstatymo projektas Nr. XIIP-3240;

– Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3235 ir lydimieji projektai;

– Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo Nr. IX-110 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3236 ir lydimieji projektai;

– Nedarbo socialinio draudimo įstatymo Nr. IX-1904 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3237;

– Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo Nr. VIII-1509 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3238 irlydimieji projektai;

– Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo Nr. I-549 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-3239 ir lydimieji projektai.

Iki nustatytos datos visi raštu gauti suinteresuotų asmenų pasiūlymai bus įtraukti į Komiteto išvadas ir apsvarstyti. Seimo narių grupė jau įregistravo pasiūlymus, dėl kurių buvo susitarta Trišalėje taryboje. 

 

lrs.lt inf.