Lapkričio 6 – 7 dienomis Lietuvoje įvyko Lietuvos Maistininkų ir Belgijos maisto pramonės ir paslaugų profesinių sąjungų atstovų susitikimas.

Susitikimo tema: „Lietuva ir Belgija: pasikeitimai darbo ir socialiniuose įstatymuose. Iššūkiai ir perspektyvos.“

Delegatai pristatė ir aptarė situacijas Lietuvoje ir Belgijoje, supažindino su vykstančiais pokyčiais darbo ir socialiniuose įstatymuose, kokią įtaką tai turi kolektyvinėms sutartims.  

Belgijos profesinė sąjunga pasakojo apie premjero Charleso Michelio vadovaujamos vyriausybės vykdomą taupymo politiką, kaip ji įtakoja visuomenės gyvenimą, su kokiomis problemomis susiduriama.

Šiuo metu profesinės sąjungos Belgijoje intensyviai priešinasi didėjančiams mokesčiaims, pensijinio amžiaus padidinimui. Pasipiktinimą kelia ir tai, kad valdžiai sumažinus biudžeto išlaidas ir pakoregavus mokesčių politiką, dviejų trečdalių ekonomiškai aktyvių šalies gyventojų perkamoji galia sumažėjo. Delegatai iš Belgijos pasakojo, jog tokiai politikai ne kartą buvo bandoma pasipriešinti organizuojant masinius streikus. Vienas iš jų dar visai neseniai vyko Briuselyje, čia susirinko dešimtys tūkstančių žmonių. Atstovai dalijosi protesto akcijų momentais, patirtimi ir idėjomis.

Tuo tarpu Lietuvos atstovai neslėpė, kad su didelėmis problemomis susiduriama ir Lietuvoje. Ypatingai daug nerimo kelia naujasis Socialinis modelis. LMP supažindino svečius su siūlomais pakeitimais, dėl ko buvo deramasi, dėl ko  sutarta ir nesutarta Darbo kodekso ir Socialinio draudimo įstatymuose.

Abiejų šalių profesinės sąjungos, įvertinusios situacijas Belgijoje ir Lietuvoje, tarpusavyje diskutavo, teikė savo pastabas bei pasiūlymus tolimesniam veiksmų planui. 

f

 

LMP inf.