Čia galite rasti šiandienos aktualijas žiniasklaidoje, susijusias su darbo ir socialiniais įstatymais, pokyčiais darbo rinkoje ir kt. 

Nesaugumo jausmas: likti be darbo bijo daugiau nei pusė lietuvių

Baltijos šalyse atliktas gyventojų saugumo indekso tyrimas atskleidė, kad nesaugiausi dėl savo darbo vietų Baltijos šalyse jaučiasi latviai – 56 proc. jų išreiškė nerimą dėl galimo darbo netekimo. „ERGO Insurance“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis 52 proc. Lietuvos ir 49 proc. Estijos gyventojų taip pat baiminasi netekti darbo ir negalėti susirasti kito. Itin toks scenarijus baimina po trečdalį lietuvių bei latvių ir ketvirtadalį estų.

Plačiau…


Socialinio modelio kūrėjas: išeitinė išmoka – tai ne dovanėlė iš darbdavio

Visuomenėje nerimsta aistros dėl naujojo Darbo kodekso ir išeitinių išmokų darbuotojams, atleidžiamiems darbdavio iniciatyva. Profsąjungų atstovai nepatenkinti tuo, kad priėmus socialinį modelį, šios išmokos būtų mažinamos, tačiau modelio kūrėjai teigia, kad jos bent jau būtų užtikrintos, o išeitinės išmokos nėra darbdavio „dovanėlė“ atleidžiamam darbuotojui.

Plačiau…


Taikosi į mažiausiai uždirbančius – didins mokesčius

Nuo kitų metų įmonėms už savo darbuotojus, kurie negauna minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA), „Sodrai“ gali tekti mokėti tiek pat kaip ir už visus kitus. Šią socialdemokrato Algirdo Syso Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisą Seimas turėtų svarstyti kartu su kitų metų biudžetu.

Plačiau…


Tyrimas: jaunimas darbui nepasiruošęs, bet trykšta pasitikėjimu

Gera žinia jaunų talentų ieškantiems darbdaviams – pirmuosius žingsnius darbo rinkoje žengiantys jauni specialistai pasižymi pasitikėjimu savimi. Jie įsitikinę, kad tik sunkiai dirbant gali pasiekti daugiau už kitus, o jų karjeros siekiamybė – tapti savo srities ekspertais.

Plačiau…


Estų perspjauti nepavyks: MMA sieks 470 Eur

Antradienį Lietuvoje vykusiame Trišalės tarybos posėdyje bendru socialinių partnerių sutarimu pritarta dėl 350 Eur MMA nuo sausio 1 d. Minimali mėnesinė alga nuo kitų metų liepos turėtų augti dar 30 Eur, iki 380 Eur.

Plačiau…


Darbdaviai skundžiasi: po motinystės atostogų grįžusios moterys nenori dirbti

Profsąjungos kritikuoja naująjį socialinį modelį, darbdaviai atvirkščiai.

Plačiau…


„Pinigų karta” aiškinasi: kas yra socialinis modelis?

 
Socialinis modelis itin dažnai girdimas žodžių junginys. Tačiau kiek žmonių galėtų pasakyti, kas tai tiksliai yra? „Pinigų karta” pradeda reportažų ciklą, kuriame skrosime socialinį modelį, jame numatomus pakeitimus ir aiškinsimės, kas tiksliai pasikeis verslui bei darbuotojams. Be jokios politikos. Kad būtų paprasčiau suprasti, kas yra tas Socialinis modelis, pradedame nuo trumpojo pristatymo.