Vakar, spalio 21 d.  vyko Klaipėdos Trišalės tarybos posėdis, kurio metu buvo kalbama apie tai kokie svarbiausi pokyčiai laukia verslo ir dirbančiųjų, įsiteisėjus naujoms darbo santykių nuostatoms.

Vienas iš naujojo modelio rengėjų, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas ir advokatas Justinas Usonis tikino, kad naujuoju socialiniu modeliu siekiama lankstesnių darbo santykių ir gerai veikiančio teisinio reguliavimo. Tačiau naujojo modelio svarstymuose ir derinimuose dalyvaujanti Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė pristačius profesinių sąjungų poziciją ir siūlymus, tikino, kad socialinio modelio rengimas buvo daromas iš jėgos pozicijų – skubotai, neapgalvotai, net spaudžiant premjerui.

Su siūlomais pokyčiais uostamiesčio atvykę supažindinti Trišalės tarybos atstovai sulaukė didelio vietinių profsąjungų atstovų pasipiktinimo, o susitikime dalyvavę verslininkai išreiškė paramą naujam modeliui.

 

Plačiau: http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/toliau-pyksta-del-keiciamu-darbo-santykiu-1406287/

 

PRIMENAME: Spalio 26 d. 12 val. prie valdančiųjų partijų būstinių piketus rengia Klaipėdos profesinės sąjungos. AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas, kviečia ir kitų miestų profesines sąjungas tuo pačiu metu surengti piketus savo miestuose ir taip atkreipti Seimo narių dėmesį, kad jie neskubėtų priimti iki galo socialinių partnerių nesuderintų dokumentų projektų.