Šiandien visame pasaulyje vyksta renginiai skirti paminėti Dieną už orų darbą. Profesinės sąjungos iš viso pasaulio mobilizuojasi siekdamos atkreipti dėmesį į opias darbuotojų problemas, socialinio dialogo plėtrą bei jo svarbą, užtikrinant darbuotojų teises į saugų, gerai apmokamą darbą ir orią senatvę. Didžioji dalis įvairaus tipo renginių vyksta Briuselyje. 

„Europos sąjungos sostinėje“  Briuselyje, protestuodamos prieš taupymo politiką ir nesaugias darbo vietas, į gatves išėjo Belgijos profesinės sąjungos, tarp kurių ir Belgijos maisto pramonės ir paslaugų profesinė sąjunga. Tai 15- tas  organizuojamas streikas, nuo to laiko kai  Ministro Pirmininko pareigas pradėjo eiti Charles Miachel (2014 m.)

Pasak vietos žiniasklaidos, pagrindinės protestuojančios Belgijos profsąjungos piktinasi tuo, kad, valdžiai sumažinus biudžeto išlaidas ir pakoregavus mokesčių politiką, dviejų trečdalių ekonomiškai aktyvių šalies gyventojų perkamoji galia sumažėjo. Taip pat, didelio viešojo pasipiktinimo sulaukė pensijinio amžiaus padidinimas nuo 65 iki 67 metų.

Būtent dėl tų pačių problemų 2014 m. lapkričio mėnesį daugiau kaip 100 000 žmonių protestuodami žygiavo per Briuselio gatves. Tada protestas baigėsi protestuotojų ir policijos susirėmimu.

Visgi, šiandienos protestas rodo, kad tuomet įvykęs susirėmimas neįtakojo vyriausybės sprendimų, situacija nepasikeitė, todėl tikimasi, kad Belgijos piliečiai bus išgirsti dabar. 

 

 

 

Šaltiniai: sputniknews, ACV, mercopress