Esi naujas darbo rinkoje? Tuomet tapk profesinės sąjungos nariu!

Atmintinė jaunimui:

Pradėkime nuo to, kad vienas aspektas Jums jau ir taip turėtų būti gerai aiškus: tik nuo Jūsų priklauso kaip susiklostys Jūsų gyvenimas ateityje bei kokios senosios kartos paliktos pėdos turės įtakos Jūsų ekonominiam ir socialiniam gyvenimui. Svajoti jog sėkmingas, viskuo aprūpintas ir orus gyvenimas susiklostys pats savaime – tai beveik tas pats kas galvoti jog esi pilotas, nors niekada neskraidei lėktuvu. Klaidinga manyti ir taip, kad pasaulį galite pakeisti vienas. Nepamirškite, bet koks iššūkis geriausiai įveikiamas, kai esi ne vienas, o tarp bendrų tikslų ir svajonių vedinų žmonių.

Pasigilinkime apie kokius žmonės mes čia kalbame.

Ar žinojote, kad šiais laikais labai populiaru ir aktualu turėti gerą išsilavinimą? 

Tačiau manau jau spėjote suprasti ir tai, kad aukštas išsilavinimas nebūtinai yra lemtingas bilietas į geresnį gyvenimą. Galbūt atrodo kiek bauginančiai, tačiau jei paklaustumėte 40-50 % savo kolegų absolventų, suprastumėte, kad jie arba vis dar bedarbiai arba dirba darbą, kuris reikalauja gerokai mažiau žinių ir išsilavinimo, kurį įgijote taip ilgai ir ištvermingai besimokydami.

Tikriausiai manote, kad tai yra labai neteisinga, ir visuomenė, o ypač darbdaviai turėtų keisti savo požiūrį į jauną specialistą? O galbūt jau seniausiai dirbate, tačiau daugybę kartų esate apgauti, jautėte, kad su Jumis nesąžiningai elgiasi, tinkamai neatsiskaito ir nežinote, kur kreiptis ir kas galėtų Jums padėti?

Ar žinojote, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje egzistuoja institucijos, kurias JŪS lyg šiol tikriausiai ignoravote, tačiau būtent jos gali JUMS padėti? Ar girdėjote apie profesines sąjungas?

Profesinei sąjungai, aktualios Jūsų problemos. Narystė profesinėse sąjungose egzistuoja jau labai seniai. Ji nemaža jėga galinti daryti įtaką ekonominiame ir socialiniame gyvenime.

Profesinė sąjunga rūpinasi pažeistų darbuotojų teisių ir teisėtų interesų gynimu individualiuose darbo santykiuose, kolektyviniuose santykiuose, socialiniu aprūpinimu. Organizuoja mokymus, seminarus ir konferencijas, kurios susijusios su visuomenės mokymu apie darbo teisės pažeidimus, mokymu apie profesinės sąjungos steigimą, veiklą ir veiklos organizavimą ir kitus organizacinius klausimus, taip pat organizuoja specialųjį mokymą profesinės sąjungos specifiniais klausimais. Profesinė sąjunga išreiškia jau suformuotus savo interesus, gina ir atstovauja savo teises.

Šiandien profesinės sąjungos kaip niekada ankščiau yra i pasiekiamos ir jauniems darbuotojams bei atviros jų idėjoms, naujiems lyderiams ir naujiems požiūriams. Mes suteikiam Jums progą  pakreipti profesinių sąjungų veiklą taip, kad jos tarnautų Jūsų labui.

 

 

Manai, kad turi tapti Maistininkų profesinės sąjungos nariu? O galbūt trūksta dar daugiau informacijos? Laukiame tavo klausimų ir laiškų:
El. paštas
lpms@takas.lt

Tel nr. +370 5 2626168