Sausį paklausių darbo rinkoje profesijų ir kompetencijų įgyti Lietuvos darbo birža nusiuntė per 1,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, iš jų –  kas antras neturėjo jokios kvalifikacijos ir kas penktas  buvo ilgalaikis bedarbis. Darbo rinkos poreikis neslūgsta C, CE ir D kategorijos ir motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojams – šias profesijas įgyti ketina 306 bedarbiai, nemažėja kvalifikuotų apdailininkų paklausa – statybos sektoriui reikalingos profesijos mokysis 100 registruotų darbo biržoje žmonių. Siejantys savo ateitį su individualia veikla grožio paslaugų srityje, 78  bedarbiai įgis  manikiūrininko ir 59 – plataus profilio kirpėjo profesijas.

Praėjusiais metais parengta 3,1 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų, iš kurių daugiau kaip 1,5 tūkst. įgijo valstybės pripažintas kvalifikacijas. Darbdaviai, kurie patys buvo profesinio mokymo teikėjai, parengė 354 reikalingus darbuotojus. Iš viso profesinio mokymo paslaugas siūlė 59 darbdaviai. Darbo rinka pasipildė reikalingais transporto priemonių vairuotojais, įvairaus profilio siuvėjais ar siuvėjais – operatoriais, kirpėjais, suvirintojais elektra ir dujomis, virėjais, kosmetikais ir apskaitininkais.

Šių metų sausį teritorinės darbo biržos į darbo rinką padėjo sugrįžti 23,4 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Įdarbinta 13,3 tūkst., iš jų 10,9 tūkst. – nuolatiniam darbui. Metų pradžioje, kaip įprastai, padaugėjo norinčių verstis  savarankiška veikla, įsigijus verslo liudijimus iki 6 mėn. – per sausį tokių buvo 6,9 tūkst. bedarbių. Užimtumas dalyvaujant aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse suteiktas 3,2 tūkst. nedirbančių žmonių.

Pirmąjį metų mėnesį  darbdaviai įregistravo 19,5 tūkst. laisvų darbo vietų –  per 4 proc. daugiau nei praėjusių metų gruodį. Didžiausios įsidarbinimo galimybės išlieka pardavėjams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams, lengvųjų automobilių vairuotojams, virėjams, administracijos sekretoriams ir siuvėjams.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų vasario 1 d. šalyje buvo registruota 174,9 tūkst. bedarbių. Bedarbių skaičius, palyginti su 2014 m. vasario 1 d., sumažėjo daugiau kaip 17 proc. Darbo biržoje registruoti neturintys darbo asmenys sudarė 9,6 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų – 1,9 proc. punkto mažiau nei prieš metus.

Daugiausiai darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota bedarbiais Ignalinos – 17,9 proc., Alytaus r. ir Lazdijų – 16,7 proc. savivaldybėse, mažiausiai – Trakuose – 5,8 proc., Elektrėnuose – 6 proc. ir Šiauliuose – 6,1 proc. Tarp didmiesčių daugiausia bedarbių buvo Panevėžyje – 9,5 proc.

LDB informacija