Gruodžio 8 d. Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotoje  konferencijoje-diskusijoje „Kokio darbo santykių ir užimtumo reguliavimo reikia Lietuvai?”.

Konferncijos metu EK atstovas Laurent Sens pristatė ES rekomendacijas Lietuvai užimtumo ir darbo santykių srityje. Viena iš rekomendacijų – darbo santykių reforma, tačiau buvo pabrėžta, kad ji gali vykti po konsultacijų su socialiniais partnerias. Deja, Lietuvos praktika kitokia. Pirma suburta mokslininkų grupė, skirtos ES fondų lėšos ir iki šiol neskelbiami projektai yra dalimis pristatomi socialiniams partneriams.

Būsimus pasiūlymus pristatė VU prof. dr. T. Davulis. Krizės pamokas Danijoje pristatė Užimtumo misiterijos atstovas Thomas Molsted Jorgensen. Danijos sėkmės priežastis – socialinių partnerių profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų bendradarbiavimas siekiant abipusiai naudingų sprendimų. Buvo pristatyti praktiniai pavyzdžiai.

Profesorius iš Belgijos dr. Marc de Vos kalbėjo apie lankstumo po krizės tendencijas darbo rinkoje. Jis pabrėžė, kad lankstumas negalimas be saugumo ir kad nei viena šalis negali eksportuoti kitai demokratijos ar savo modelio. Šalys tai turi sukurti pačios. Konferencijos metu vyko dalykiška dalyvių diskusija.

LMP informacija