2014 m. liepos 28 d.
ImageGyventojams, kurie laukia per ekonominį sunkmetį sumažintų senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo, nereikės teikti jokių papildomų prašymų, o pinigai jiems bus pervesti ar pristatyti taip, kaip tai daroma šiuo metu.

 
„Liepos 1 d. preliminariais duomenimis „Sodros“ pajamos planuotas viršija daugiau nei 130 mln. litų, todėl, vadovaujantis įstatymu, lapkričio mėnesį planuojame pradėti mokėti kompensacijas asmenims, kurie 2010–2011 m. gavo sumažintą senatvės arba netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, taikant tuo metu Vyriausybės patvirtintas mažesnes einamųjų metų draudžiamąsias pajamas“, – spaudos konferencijoje pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, daugeliui asmenų, kurie tebegauna bet kurios rūšies pensiją, nereikės teikti jokių prašymų ar kitų dokumentų kompensacijai gauti.

Kompensacijos bus pervestos į gavėjų sąskaitas bankuose arba pristatytos kitais būdais, kuriais pensijas gauna ir šiuo metu.

Ministrė pabrėžė, kad visi asmenys, kuriems priklauso kompensacija, gaus oficialų dokumentą dėl kompensacijos. Jame bus nurodyta tiksli kompensacijos suma, kokiomis dalimis bei kada ji bus išmokėta ir kt.

Nustatytos formos prašymus reikės pateikti tik tiems, kam pensijos mokėjimas nutrauktas išvykus gyventi į užsienį arba pasibaigus netekto darbingumo (invalidumo) pensijos skyrimo terminui. Šie prašymai bus priimami iki 2016 m. gruodžio 31 d.

Mažesnės nei 100 Lt kompensacijos bus išmokėtos iš karto, ne vėliau kaip gruodžio mėnesį. Jeigu priklauso didesnė kompensacija, 20 proc. jos bus išmokėta gruodį.

Po 40 proc. kompensacijos bus mokama lygiomis dalimis 2015 m. ir 2016 m. kiekvieno ketvirčio paskutiniais mėnesiais, t.y. kovą, birželį, rugsėjį ir gruodį. Jeigu po šių metų gruodžio mėnesio mokėjimo liks neišmokėta 100 Lt ir mažiau, tuomet visa likusi kompensacijos dalis bus išmokėta artimiausiu mokėjimu.

Primename, kad sumažintos buvo visos 650 Lt viršijusios pensijos, išskyrus netekto darbingumo (invalidumo) pensijas, kurios buvo skirtos 75–100 proc. darbingumo netekusiems asmenims (pirmosios grupės invalidumo pensijos), taip pat senatvės pensijos asmenims, kuriems buvo nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

Iš viso senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijos dėl einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio sumažinimo bus kompensuotos apie 500 tūkst. gyventojų.

Skaičiuojama, kad tam prireiks apie 450 mln. Lt. 2014 m. 90 mln. Lt bus skirta iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, o 2015 m. ir 2016 m. dar po 180 mln. iš – Valstybės biudžeto.
 
LRV informacija