pinigai4-190x100.jpg
2013 m. rugpjūčio 5 d.

pinigai4-190x100.jpg

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad šiemet 560 tūkst. gyventojų, teisingai užpildžiusių deklaracijas ir jas pateikusių iki gegužės 2 d., VMI pervedė daugiau nei 209 mln. litų praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM). Pernai tuo pačiu laikotarpiu VMI 502 tūkst. gyventojų, iki gegužės 2 d. už 2011 m. deklaravusių pajamas, grąžino 193 mln. Lt GPM permokos.

„Teisingai pateikusiems deklaracijas gyventojams pajamų mokesčio permokos jau sugrąžintos”,– teigia VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė ir pažymi, jog kaip ir kasmet, tiems mokesčių mokėtojams, kuriems pateiktas GPM deklaracijas reikia patikslinti, Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) ir el. paštu išsiųsti priminimai bei informacija apie tikslintinus duomenis, todėl ypač svarbu, kad mokesčių mokėtojai nuolat peržiūrėtų ir, esant reikalui, atnaujintų savo el. pašto duomenis EDS, kad prireikus patikslinti deklaraciją, apie tai informacija juos pasiektų nedelsiant.

Šiemet VMI išsiuntė apie 29 tūkst. pranešimų patikslinti deklaraciją ar pateikti papildomus duomenis. 10 tūkst. gyventojų iki šios dienos dar nepateikė dokumentų ir/ar nepatikslino deklaracijų už 2012 m., pagal kurias jiems negrąžinta 4 mln. Lt deklaruotos GPM permokos. Tačiau lyginant su praėjusiais metais, kada 18 tūkst. gyventojų permokos nebuvo grąžintos dėl to, jog jie nepatikslino pajamų deklaracijų, šiemet gyventojai, gavę pranešimus, kur kas aktyviau tikslino deklaracijas bei teikė papildomus dokumentus.

VMI siekdama, kad deklaracijų tyrimo procesas vyktų sklandžiai ir jam reikėtų mažiau sąnaudų, jį optimizavo: pajamų deklaracijas centralizuotai tiria specializuota pajamų deklaracijų tyrimams darbuotojų grupė.

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija