litai.jpg
2013 m. liepos 4 d.

litai.jpg

Seimas liepos 2 d. skubos tvarka priėmė Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas, kuriomis nutarta suteikti gyventojams ilgesnį laikotarpį, t. y. iki šių metų lapkričio 30 dienos, o ne iki rugsėjo 1-osios (kaip buvo numatyta iki šiol) apsispręsti kaip kaupti pensiją.

Tad pensijų kaupimo dalyviai turės ilgesnį laiko tarpą priimant sprendimą, kaip kaupti pensijai. 

Šių metų pradžioje įsigaliojus Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, gyventojai, kurie dalyvauja pensijų kaupimo sistemoje (pasirašė sutartis iki 2013-ųjų) turi apsispręsti, ar jiems grįžti į „Sodrą“, ar toliau kaupti privačiuose pensijų fonduose ankstesnėmis sąlygomis, ar tęsti kaupimą papildomai primokant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto. Jei iki gruodžio mėnesio šie žmonės nepasirinks jokio varianto, pensijų kaupime jie liks dalyvauti ankstesnėmis sąlygomis, t.y. bus pervedama tik nustatyta „Sodros“ įmoka.

Kol kas žmonių aktyvumas renkantis vieną ar kitą variantą yra gana nedidelis. Iš visų pensijų kaupimo II pakopos pensijų fonduose dalyvių, kurių yra beveik 1 mln. 83 tūkst., kol kas 134,4 tūkst. pasirinko kaupimo tęsimą papildomai primokant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto, 4,7 tūkst. nusprendė grįžti į „Sodrą“. Likusieji 925,1 tūkst. gyventojų kol kas sprendimo dėl jiems priimtino kaupimo varianto nepriėmė.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija