2013 m. gegužės 10 d.
Kokioms pensijoms ir kitoms socialinio draudimo išmokoms išleidžiama daugiausiai lėšų, kurios draudimo rūšys nuostolingos, kokie draudėjai sumoka daugiausiai įmokų – šie ir daugelis kitų aktualių statistinių duomenų nuo šiol prieinami visiems, kas domisi socialiniu draudimu.

Šie duomenys skelbiami ir nuolat atnaujinami penktadienį oficialiai startavusiame „Sodros“ statistinių duomenų portale http://atvira.sodra.lt/ .
 
„Žmonėms dažnai kyla kuo įvairiausių klausimų, susijusių su „Sodros“ veikla, tad visa išsami informacija apie socialinį draudimą, kam skiriamos „Sodros“ lėšos, kas jas moka ir pan., bus patogiai pateikta viename portale ir padės rasti atsakymus į rūpimus klausimus, geriau suprasti šios sistemos veiklą ir rezultatus“, – įsitikinęs Audrius Bitinas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras.
 
Šiuo metu portale galima susipažinti su 3-5 metų senumo socialinio draudimo statistika. Ateityje ji bus papildoma ir ankstesnių, ir vėlesnių laikotarpių duomenimis. Planuojama, kad periodiškai duomenys bus atnaujinami iki kiekvieno mėnesio 20 d.
 
„Šis portalas bus naudingas instrumentas tiek kiekvienam besidominčiam, tačiau labiausiai – viešųjų finansų specialistams, analitikams, akademinei bendruomenei, politikams, taip pat žurnalistams. Svarbiausia, kad jis leis greitai ir patogiai sužinoti, kaip ir kur išleidžiami įmokų mokėtojų pinigai“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strumskis.
 
Portale skirtingi duomenys vaizduojami ne tik grafiškai, tačiau pateikiamos ir įprastinio formato lentelės, reikalingos gilesnei analizei.