JĖGA KYLA IŠ ORGANIZACIJOS
2012 m. gruodžio 3 d.
Gruodžio 2 – 6 d. Vilniuje vyko projekto "Baltic organizing academy" mokymai, skirti naujai į darbą priimtiems Lietuvos maistininkų bei metalistų profesinių sąjungų pritraukėjams bei aktyviems nariams, norintiems pagilinti savo žinias apie naujų narių pritraukimo į profesines sąjungas galimybes.


Mokymus, kuriuose dalyvavo 20 aktyvių maistininkų ir metalistų profesinių sąjungų narių, vedė Skandinavijos šalių atstovai, kurie BOA projektą jau sėkmingai vykdo Estijoje, patirtimi apie vykdytas pritraukimo kampanijas dalinosi Lenkijos profsąjungietis Krzysztof Zgoda.

Užsienio lektoriai padėjo dalyviams ieškoti atsakymų į tokius klausimus kaip – koks yra profesinių sąjungų vaidmuo visuomenėje, profsąjungų tikslas, kodėl reikia organizuotis, buvo bandoma išgryninti pačias pamatines sąvokas – profesinė sąjunga, organizavimas, agitacija, įsipareigojimas. Vyko daug praktinių užsiėmimų – buvo ne tik pasyviai klausomasi, bet ir dirbama grupėse, porose, praktiškai išbandant, kaip užkalbinti žmogų, sužinoti jo problemas, pakviesti prisijungti prie profesinės sąjungos. Pokalbiai analizuojami, vertinant klaidas bei kartu mąstant, kaip ateityje jų nekartoti.

Lektoriai kvietė prisiminti vieną svarbią Saul Alynsky suformuluotą tiesą – "Pokytis kyla iš jėgos, o jėga kyla iš organizacijos". Tuo tikint pačiam – lengviau įtikinti kitus. Profesinės sąjungos nežada, jog išspręs darbuotojų problemas. Patys darbuotojai ir yra profesinė sąjunga, kurie veikdami kartu įgauna galią, leidžiančią jiems kažką nuveikti.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga facebook'e: