2012 m. rugsėjo 16 d.
Rugsėjo 14 d. įvykusiame Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) įgaliotinių tarybos posėdyje priimta nuostata nepritarti verslininkų forsuojamam Nacionalinio susitarimo 2012-2016 (NS) metams projektui ir daryti viską, kad jis iš profsąjungų pusės nebūtų pasirašytas.

Esant reikalui piketuosim prie nacionalinių profsąjungų centrų būstinių, – PN sakė LMP pirmininkė Gražina Gruzdienė. – Nors ir keistai atrodys, bet kitos išeities neturime“.

Maistininkų profesinė sąjunga dar liepos mėnesį teikė pasiūlymus susitarimo projektui, tačiau į juos atsižvelgta nebuvo.

Vienas jos pasiūlymų buvo į ilgalaikius šalies tikslus, kurių pirminiame variante tebuvo keturi, įtraukti punktą „Socialinės gerovės valstybės kūrimas“. Tačiau galutiniame projekte tikslų, dėl kurių susitarią šį susitarimą pasirašančios šalys, nors ir padaugėjo iki septynių, tačiau profsąjungos pasiūlymo tarp jų nėra.

Taip pat siūlyta MMA nustatyti ne mažesnį nei realus minimalus pragyvenimo lygis, įvesti progresyvinius mokesčius, apmokestinti išvežamą iš šalies kapitalą, didinti pelno mokestį ir kt. Daugiau pasiūlymu – čia.

Rugsėjo 17 d. rengiamas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), kurios nare yra LMP, valdybos posėdis. Jo darbotvarkėje yra numatyta svarstyti klausimą „Dėl Nacionalinio susitarimo 2012-2016 metams“, tačiau kas konkrečiai bus sprendžiama, LPSK valdybos narė G. Gruzdienė sakė nežinanti.

Rugsėjo 18 d. „Solidarumo“ būstinėje rengiamas bene paskutinis suinteresuotų šalių susitikimas dėl NS projekto, kurio galutinis variantas jau buvo pristatytas Trišalėje taryboje.

 

PN inf.

www.lprofsajungos.lt