2012 m. rugsėjo 4 d.
Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga išsiuntė protesto laišką „Kraft” padalinio Egipte administracijai, išreikšdama palaikymą penkiems atleistiems Aleksandrijos fabriko profesinės sąjungos Valdybos nariams. Profesinė sąjunga buvo įkurta 2012 m. gegužės mėnesį po nepriklausomos Egipto profesinių sąjungų federacijos (Egipto demokratinio darbo kongreso) vėliava. Liepą profesinė sąjunga susidūrė su pirmuoju iššūkiu apgindama savo narių teises: „Kraft” atsisakė sumokėti savo darbuotojams socialines išmokas, kurios buvo nustatytos prezidentiniu dekretu dėl augančių kainų.

Darbuotojai surengė trijų dienų demonstraciją. Kaip atsaką – kompanija atleido penkis iš devynių profesinės sąjungos valdybos narių, apkaltinusi juos, išprovokavus protestą ir sukėlus žalą bendrovei.

Iš tiesų šie penki lyderiai pasirinkti norint įbauginti darbuotojus, parodant, kas bus išdrįsusiems sukilti prieš sistemą.

Čia galite išsiųsti laišką įmonės administracijai, reikalaujantį sugrąžinti į darbą profesinės sąjungos lyderius ir pradėti derybas dėl pašalpų mokėjimo.

versta iš www.iuf.org

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija