2012 m. rugpjūčio 16 d.
Kompanija „Carlsberg” ruošiasi statyti didžiulę gamyklą Kinijoje, tam, kad pasinaudotų didžiausia pasaulyje alaus rinka. Taip Danijos kompanija tikisi plėstis vangių Europos rinkų išorėje. Ketvirta pagal dydį alaus gamintoja pasaulyje jau pasirašė susitarimą dėl naujos gamyklos statybos, kuriame įsipareigojo projektui pietvakarių Junanio provincijoje išleisti apie 4 mlrd. Danijos kronų.

Kinija 2003 m. aplenkė JAV kaip didžiausia pasaulyje alaus rinka, o 2010 m. jau buvo beveik dvigubai didesnė. Taip pat tikimasi kasmetinio 5 proc. augimo ateinančiais metais. Tačiau, reikia pažymėti, kad keturioms didžiausioms Kinijos alaus darykloms – China Resources Snow, Tsingtao, Anheuser-Busch InBev bei Beijing Yanjing Brewery – priklauso beveik 60 proc. rinkos dalis ir jos jau ieško vietos partnerių, norėdamos dar labiau sustiprinti savo pozicijas.

Nepaisant jau minėtos informacijos, planuojama, kad Carlsberg alaus darykla bus pradėta statyti 2014 m. ir gamins vietinių prekės ženklų alų, bei „Carlsberg” ir „Tuborg”. Įmonės atstovai teigia, kad gamykla bus pastatyta per atitinkamą laiko tarpą, kad ateityje galėtų patenkinti vis augančią alaus paklausą Kinijos rinkoje.

versta iš http://www.beerworkers.org
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija