TURKIJOS PROFESINĖS SĄJUNGOS NEBUVO PAKVIESTOS Į DISKUSIJAS APIE VAIKŲ DARBĄ
2012 m. rugpjūčio 13 d.
Pasaulinei maisto, žemės ūkio ir viešbučių profesinei sąjungai (IUF) priklausančių Turkijos bei Olandijos profesinių sąjungų FNV atstovai nebuvo įtraukti į Darbo ministerijos organizuotą konferenciją dėl vaikų darbo lazdyno riešutų sektoriuje.FNV ir kampanija "Sustabdykite veikų darbą – mokykla geriausia vieta dirbti" išplatino pranešimą apie vaikų darbą lazdyno riešutų sektoriuje po to, kai žiniasklaida plačiai nušvietė šią problemą Nyderlandų visuomenei.

Lazdyno riešutų sektorius, besinaudojantis vaikų darbu, įeina į didžiųjų kompanijų (tokių kaip "Nestle" ir "Ferrero") žaliavų šaltinius. "Nestle" rėmė minėtą apvalaus stalo diskusiją ir matyt prisidėjo prie Olandijos ir Turkijos profesinių sąjungų pašalinimo iš derybų proceso.

Nestebina, kad profesinės sąjungos šalinamos iš suinteresuotų šalių forumo toje šalyje, kur profsąjungų teisės ir taip nuolat pažeidinėjamos, suiminėjami darbuotojų atstovai.

IUF prašo, kad Olandijos bei Turkijos profesinių sąjungų atstovai galėtų dalyvauti sprendžiant šį kritinį žmogaus teisių klausimą.

versta iš www.iuf.org
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija