2012 m. birželio 12 d.
Vienoje Australijos įmonėje laikiniems darbuotojams yra išduodami privalomi rankovių raiščiai, pažymėti identifikaciniais barkodais. Šie raiščiai turi būti dėvimi visą laiką ir jų reikia norint pasiekti darbo įrangą, reikalingą darbuotojams, vykdant jų pareigas. Taip pat darbuotojai už šiuos raiščius turi susimokėti patys.


Nacionalinės darbuotojų sąjungos (NUW) sekretoriaus Paulo Richardsono nuomone, šie rankovių raiščiai, tai dalis didelio masto Australijoje vykdomo „socialinio eksperimento”, t.y. masinio tinkamų (pastovių, gerų) darbo vietų naikinimo, tiesioginio, nuolatinio įdarbinimo keitimo agentūriniu, laikinu darbu.

Jis teigia, kad 40 proc. Australijos darbo jėgos dažnai ne savo pasirinkimu dalyvauja šiame „socialiniame eksperimente”. Dauguma tų, kurie įdarbinami kaip nenuolatiniai darbuotojai per darbo nuomos agentūras ar subkontraktus, dažnai dieną iš dienos dirba tam pačiam darbdaviui.

Šiame YouTube video siekiama paaiškinti, kad solidarumas tarp pastovių ir nenuolatinių darbuotojų yra būtinas kovai su nesaugiu darbu.

versta iš IUF informacijos
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija