2011 m. balandžio 5 d.
Balandžio 3 d. baigėsi derybos dėl kolektyvinės sutarties UAB „Švyturys-Utenos alus“. Pasak uostamiesčio alaus daryklos profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko, pati sutartis nebuvo keičiama, sutarta tik konkrečių atlyginimo kėlimo dydžių.

Sutartis papildyta nuostata, kad minimalus darbo užmokesčio augimas numatytas kasmet iki 2015 m. po vieną procentą. Tiek atlyginimai augtų, jeigu nebūtų susitarta kitaip. Šiais metais algos turėtų augti 2 proc.

„Kadangi Lietuvos Aukščiausiasis teismas uždraudė realias derybas, dabar tiesiog užfiksavome tą padėtį, kuri yra (kaip siūlė darbdaviai dar praeitais metais – red.), ir numatėme žingsnius į priekį“, – portalui lprofsajungos.lt sakė R.Tamošauskas.

Jo teigimu, darbuotojų interesai iki šiol buvo ginami derybų keliu. „Dabar, kai yra tokie teismo sprendimai, derėtis tampa sudėtinga, bet vis tiek manome, kad šiuo laikotarpiu pasiekėme neblogo rezultato. Juk, pasak teismų išaiškinimų, darbdavys apskritai galėjo nekelti atlyginimų, užteko, kad jo atstovai atėjo į derybas“, – samprotauja profsąjungos pirmininkas.

Anot jo, šiuo metu dar derinama formuluotė, kad niekam dėl jos nekiltų abejonių. Mat vasarą kilęs kolektyvinis ginčas, kuris, įsikišus teismams, taip ir neperaugo į streiką, tam tikra prasme ir įsiplieskė dėl skirtingai traktuojamų kolektyvinės sutarties punktų.

Po to, kai buvo paskelbta Aukščiausiojo teismo nutartis, Lietuvoje, R.Tamošausko teigimu, liko du keliai: arba pasirašyti kolektyvinę sutartį metams ir kasmet „derėtis“ dėl atlyginimų neturint galimybės streikuoti, arba pasirašyti sutartį ilgesniam laikui, bet su konkrečiais, kad ir minimaliais, darbdavio įsipareigojimais. „Šiandieną pasirinkime antrąjį variantą“, – baigdamas pokalbį sakė „Švyturio“ profesinės sąjungos pirmininkas.

 

RMP

www.lprofsajungos.lt