2012 m. kovo 7 d.
Socialdemokratus nustebino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymas nuo kitų metų padidinti atlyginimus Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovams.

„Toks siūlymas skamba kaip pasityčiojimas, kai net 20 proc. Lietuvos žmonių gyvena iš minimalaus atlyginimo, o Vyriausybė niekaip nesutinka nors 100 litų pakelti minimalią mėnesinę algą. Ir vidutinis atlyginimas jau keleri metai neauga. Nesuprantama, kodėl didžiajai Lietuvos žmonių skurstant, reikia didinti atlyginimus biudžetinių įstaigų vadovams, kurių algos ir taip yra 4–5 kartus didesnės už minimalią?“ – stebisi Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Institucijų vadovų pareiginės algos koeficientas dėl ekonominio sunkmečio buvo sumažintas iki 10,1, taigi be priedų iki mokesčių jų atlyginimas siekia 4,5 tūkst. litų, o nuo 2013 metų koeficientas, jei nebus pratęsti sumažinimai, turėtų didėti iki 12, t. y. atlyginimas iki mokesčių siektų 5,4 tūkst. litų, ir tai tuo atveju, jei nedidėtų šiuo metu sumažintas bazinis pareiginės algos dydis (450 litų).

Keisčiausia, kad socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, kuris lyg ir turėtų rūpintis skurstančiais, siūlo pataisas, kurios nuo 2013 dar daugiau didintų šių institucijų pirmininkų ar direktorių atlyginimą, numatant pareiginės algos koeficientą nebe 12, o 12,3.

Socialdemokratai įsitikinę, kad toks Vyriausybės žingsnis tik didintų socialinę atskirtį, tad siūlo, jeigu jau valdantieji mato galimybę kam nors didinti atlyginimus, pradėti tą daryti nuo mažiausius atlyginimus gaunančių piliečių.

www.lrs.lt