2012 m. sausio 18 d.
JAV Džordžijos valstijoje kilęs ginčas dėl „Kraft Foods” mėginimo uždaryti distribucijos centrą Norcross’o mieste ir perkelti šias paslaugas trečiajai šaliai, baigėsi darbuotojų ir jiems atstovaujančios profesinės sąjungos BCTGM pergale. Kompanija atšaukė savo sprendimą dėl uždarymo, o profesinė sąjunga mainais sutiko padaryti tam tikrų nuolaidų dėl darbo sąlygų (kurios ir po nuolaidų iš esmės atitinka darbo sąlygas kituose BCTGM atstovaujamuose paskirstymo centruose).

Susitarimas buvo ratifikuotas 2011 m. gruodžio pabaigoje. Darbo užmokesčio ir išmokų padidinimas bus svarstomas vėliau, nacionalinėse derybose.

Belgijos profesinių sąjungų kova dėl jau ikona tapusių prekės ženklų gaminių gaminimo Belgijoje baigėsi susitarimu šalyje palikti vieno iš trijų prekės ženklų, kuriuos žadėta perkelti, Chokotoff, gaminimą Halės fabrike. Mainais profesinė sąjunga padarė tam tikrų nuolaidų dėl išmokų. Kova buvo plačiai nušviesta Belgijos žiniasklaidoje, IUF narės mobilizavo savo narius „Kraft” gamyklose ir siuntė peticijas, reikalaudami palikti belgiško šokolado gamybą Belgijoje. Birželį 4 profesinių sąjungų atstovai surengė savaitės trukmės streiką Halėje.

versta iš www.iuf.org

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija
Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga facebook’e: