2012 m. sausio 12 d.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su Vyriausybe pareiškė, kad Lietuvos laukia įtempti metai bandant susidoroti su euro zonos skolų krizės pasekmėmis ir mažinant gilėjančią socialinę atskirtį. Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad lieka aktualus minimalios algos didinimo klausimas, nes visose Baltijos šalyse mūsų minimalus atlyginimas yra mažiausias.

„Suprantu, kad klausimas dėl minimalios nėra paprastas. Vyriausybė, darbdaviai ir darbuotojai turi susitarti tarpusavyje. Šis klausimas yra aktualus, nes visose Baltijos šalyse mūsų minimalus atlyginimas yra mažiausias.

Tačiau kiek, kada ir kaip ji turėtų didėti, čia nenorėčiau spausti Vyriausybės“, – ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.

Šiuo metu minimalus atlyginimas Lietuvoje yra 800 Lt neatskaičius mokesčių.

Prezidentė akcentavo ir pensijų sistemos tobulinimą bei išsakė kritiką dėl dabartinės privačių pensijų fondų administravimo tvarkos, kuomet pensijų fondų valdytojai gauna bene tokias pat algas, kaip ir prieš prasidedant sunkmečiui.

„Šiuo metu administratorius, kuris tvarko žmonių iš „Sodros“ į antros pakopos fondus pervestas lėšas, deja, atrodo, uždirba daugiau, nei krizės metu būtų korektiška tai daryti“, – pabrėžė D. Grybauskaitė. 

Anot šalies vadovės, siekdama užtikrinti ekonominį stabilumą Vyriausybė turi laikytis finansinės drausmės, suvaldyti biudžeto deficitą ir vengti populistinių sprendimų prieš rinkimus.  

Pasak D. Grybauskaitės, paskutinius kadencijos metus kiekvienas ministras turėtų skirti ne pasirengimui naujiems rinkimams, o būtiniausiems sprendimams, kurie padėtų šaliai įveikti šiuos sudėtingus metus.


www.lrt.lt ir ELTA