2011 m. rugsėjo 7 d.
„Swedbank” antrinė investicijų įmonė „FR&R Invest” už skolas perima kontrolinius įmonių grupės „Alita“ ir „Anykščių vyno” akcijų paketus. Kad būtų įgyvendintas sandoris, investuotojas turi įvykdyti numatytas sąlygas, o taip pat gauti Konkurencijos tarnybos leidimą.

Kaip per vertybinių popierių biržą pranešė pagrindinis akcininkas ir valdybos pirmininkas Vytautas Junevičius, su „FR&R Invest” pasirašyta sutartis dėl 84,4 proc. įmonės akcijų perleidimo. Po sandorio V. Junevičiui liks 14,5 proc. bendrovės akcijų.

Neeiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime, kuris vyks spalio 3 dieną, akcininkams bus siūloma sumažinti bendrovės įstatinį kapitalą iki 3,126 mln. Lt ir tokiu būdu panaikinti dalį nuostolių. Tuo pačiu bus priimamas sprendimas padidinti įstatinį kapitalą iki 20 mln. Lt ir suteikti „FR&R Invest“ teisę įsigyti visus 16 874 000 naujai išleidžiamų akcijų.

„Sutartis su „FR&R Invest“ yra esminis lūžis sudėtingu laikotarpiu „Alitos“ įmonių grupės istorijoje. Pastangos optimizuoti grupės veiklą ir prisitaikyti prie labai sudėtingų rinkos sąlygų liktų bevaisės, jei įmonės pečius ir toliau slėgtų didžiuliai finansiniai įsipareigojimai. Sandoris leis atsikvėpti, atkurti pinigų srautus ir susitelkti stiprinant rinkoje puikiai žinomus prekių ženklus bei ieškant naujų plėtros galimybių. Su nauju grupės bendrasavininkiu esu pasirengęs dalintis savo patirtimi ir žiniomis“, – sakė V. Junevičius.

„Mes palaikome bendrovės siekį atkurti stabilumą. Po paskolos konvertavimo į akcijas „Alita“ pagerins savo finansinę padėtį, o „FR&R Invest“ ketina daryti viską, kad bendrovė galėtų toliau plėtoti savo veiklą. Sandorio tikslas – užtikrinti bendrovės galimybę toliau veikti ir siekti didesnio pelningumo“, – sakė „FR&R Invest“ vadovas Janas Åbergas.

„Swedbank” yra pagrindinis „Alitos” skolintojas. Rugpjūčio 2 d. bankas savo antrinei įmonei perleido 96,3 mln. Lt „Alitos” ir bankrutuojančios įmonės „ALT investicijos“ skolą.

Numatyta, kad „FR&R Invest” perims bendrovės valdymą įsigydama naujai išleidžiamas įmonės akcijas. Akcijos bus įsigyjamos užskaitant daugiau nei 91 mln. Lt skolos.

Sandorio užbaigimo metu skolos dalis – 5,26 mln. Lt – bus perleista V.Junevičiui, kuris taip padengs dalį bendrovės nuostolių.

Likusi bendrovės skola „Swedbank“ bus restruktūrizuota pagal naują kredito sutartį

Po sandorio užbaigimo „FR&R Invest” planuoja skelbti oficialų siūlymą supirkti likusias „Alitos” ir „Anykščių vyno” akcijas.

Investuotojas dėl esą sunkios įmonės padėties prašys Vertybinių popierių komisijos leisti supirkinėti akcijas ne pagal naujų akcijų įsigijimo kainą, o pagal 6 mėn. (skaičiuojant iki rugsėjo 7 d.) vidutinę svertinę rinkos kainą reguliuojamoje rinkoje.

DELFI