2011 m. rugpjūčio 18 d.
Trys dienos prieš kasmetinį dviejų savaičių gamybos stabdymą Klarianto gamykloje Belgijoje Šveicarijos kapitalo chemikalų įmonės vadovybė nusprendė atleisti du nacionalinės profesinės sąjungos FGTB atstovus. Kamel Bennaceur ir Mohamed Loukilibuvo atleisti liepos 27 d. už profesinės sąjungos veiklos vykdymą, kuriam jie buvo išrinkti bendradarbių. Atleistų darbuotojų pareigoms atlikti kompanijos administracija vienašališkai įdarbino kitus du žmones.


Kompanija teigia, kad dviejų Maroko kilmės darbuotojų atleidimo priežastis buvo pasitikėjimo sulaužymas.

Profesinių sąjungų federacija FGTB vakar, rugpjūčio 17 d., prie įmonės organizavo visos dienos protestą, taip išreikšdama palaikymą atleistiems darbuotojams ir reikalaudama priimti juos atgal. FGTB teigia, kad tikroji atleidimų priežastis buvo ta, kad šie darbuotojai tiesiog per dau sąžiningai vykdė savo pareigas. Jie vykdė darbų patikrinimus ir nuolat bendravo su kitais darbininkais, dirbančiais Klariante dėl darbo taisyklių ir socialinių teisės aktų. Likusieji 45 solidariai palaiko atleistus profesinės sąjungos tarnautojus.

Profesinė sąjunga organizavo du susitikimus su įmonės administracija – liepos 28 d. ir rugpjūčio 10 d., tačiau darbdaviai atsisakė kalbėti apie atleidimus ar apsvarstyti grąžinimo į darbą galimybes.

FGTB teigia, kad neseniai panašūs dalykai vyko ir Belgijos Rafinavimo Korporacijoje (BRC), kurioje taip pat buvo atleisti profsąjungų atstovai, tačiau vėliau jie vėl buvo priimti. Tai duoda pavyzdį, kaip turi būti sprendžiami Belgijos darbo teisės ir tarptautinių darbo standartų pažeidimai.

Pasaulinė chemijos, energetikos, kalnakasybos ir nespecializuotų darbuotojų profesinių sąjungų federacija (ICEM) pažadėjo visame teisiniame procese teikti pagalbą Belgijos narei.

versta iš ICEM naujienlaiškio

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga facebook’e: