2011 m. gegužės 23 d.
Šiandien, gegužės 23 d., Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga kreipėsi į LR Seimo narius, ragindama pritarti pasiūlymui atšaukti alkoholio reklamos draudimo įsigaliojimą Lietuvoje nuo 2012 m.

LMP, atstovaujanti tokio svarbaus Lietuvos ekonomikai sektoriaus darbuotojų interesus, Seimo nariams primena, kad alaus ir stipriųjų alkofolinių gėrimų pramonėje dirba apie 6000 darbuotojų. Ši pramonės šaka suteikia darbo ir pajamų kitoms ūkio šakų įmonėms bei žemės ūkio sektoriui. Alkoholinių gėrimų pramonė yra reikšminga darbdavė, kuri aprūpina darbuotojus palankesnėmis nei vidutinėmis darbo sąlygomis ir uždarbiu. Sektoriuje šiuo metu yra didelė konkurencija, ypatingai konkuruojant su importuojama ar nelegalia produkcija. Alkoholiniams gėrimams iš trečiųjų šalių (Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos) į ES taikomas nulinis importo mokesčio tarifas. Lietuvos stipriųjų gėrimų ir alaus pramonei padeda žinomi lietuviški prekiniai ženklai. Alkoholio reklamos draudimas realiai reiškia ir prekinių ženklų draudimą. Sunku prognozuoti, kiek žmonių Lietuvoje netektų darbo, uždraudus reklamuoti alkoholio produkciją.

Profesinė sąjunga kartu su kitomis blaivyės organizacijomis siekia, kad alkoholiniai gėrimai būtų vartojami saikingai. Sutinkama, kad Lietuvoje dar apstu piktnaudžiavimo atvejų, todėl siūloma kartu ieškoti kitų būdų, kaip, nežlugdant vietinių gamintojų, spręsti šias opias visuomenės problemas.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija