2011 m. balandžio 27 d.
Ūkio ministras Rimantas Žylius Seimui pristatė Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą. Siekiant panaikinti nereikalingus verslo suvaržymus siūloma atsisakyti tabako auginimo licencijavimo ir panaikinti fiziniams asmenims nustatytą apribojimą, leidžiantį auginti tabaką asmeniniam naudojimui, be licencijos, ne didesniame, kaip šimto kvadratinių metrų plote.


Pataisas parėmė Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys: „Aš siūlyčiau vis dėlto atsisukti į gyvenimą ir pamatyti koks jis yra iš tikrųjų. Ir suprasti, jeigu žmogus užsiaugins vieną arą tabako, ką mano senelis sėkmingai darė ir prie Tarybų valdžios ir sukdamas suktines, tai nuo to tikrai niekas daugiau neprasirūkys ir supras, kad Lietuvoje tabakas neauga, kuris reikalingas plantacijose auginamas būtent cigaretėms. Visi kiti rūko pirktines“.

Prieš pasisakė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos atstovas Juozas Olekas: „Šis įstatymas, kuris derinamas prie paslaugų direktyvos, visiškai neatsižvelgia į tabako arba rūkymo daromą žalą žmonių sveikatai. Iš tikrųjų pasiūlymas viršnormatyvinis, kurio nereikalauja paslaugų direktyva dėl tabako auginimo nustatytų plotų licencijavimo panaikinimo. (…) Tabakas dažniausiai auginamas ne kam nors kitam, o rūkymui. Tai mes galime tikėtis, kad tokiu atveju atsiradus tabako plotų, atsiras vėl kaimiškų suktinių, kurias trauks kaimo žmonės ir noriu priminti, kad iki karo anoje laisvoje Lietuvoje dar daugiau žmonių mirdavo nuo susirgimų, sąlygotų būtent tokio nekokybiško tabako rūkymo“.

Projektui po patekimo pritarė 37, prieš buvo 3, susilaikė 31 Seimo narys. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas.

www.lrs.lt