2011 m. balandžio 4 d.
Neseniai Lietuvos žiniasklaidoje pasirodę „Švyturio“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko nuogąstavimai, jog Klaipėdos alaus darykla iškeliama į Uteną, turi realaus pagrindo. Kovo 30 d. LP jis patvirtino, kad įrengimai uostamiestyje jau išmontuojami, nors administracija ir toliau atkakliai neigia, jog gamyba koncentruojama  vienoje darykloje.

„Gamyba iš Klaipėdos praktiškai yra perkelta, „Švyturio“ alus jau seniai gaminamas Utenoje. Jo kokybė yra gerokai prastesnė nei gaminto pas mus. Jeigu iškelta gamyba būtų grąžinta atgal, tai Klaipėdoje dabar reiktų dvigubai daugiau žmonių“, – pasakojo R.Tamošauskas. Pasak jo, uostamiestyje šiuo metu gaminamas tik kolekcinis ir pilstomas alus, kuris tiekiamas barams: „Dabar pagamina pusė to alaus kiekio, kuris buvo pagaminamas prieš trejus metus“.

 

Profesinė sąjunga kreipėsi į abi alaus daryklas – Klaipėdoje ir Utenoje – valdančio daniško kapitalo koncerno „Carlsberg Breweries“ vadovybę, tačiau atsakymo dar negavo. Kol kas yra gautas tik „Švyturys-Utenos alus“ generalinio direktoriaus raštas, kuriame teigiama, jog „Švyturio“ alaus kokybė yra gera, o per trejus metus „Švyturio“ apyvarta sumažėjo 200 mln. litų,  pelno per tuos metus negauta maždaug 100 mln.

 

Profsąjungos pirmininkas sako, jog savininkai siekia Lietuvoje alų gaminti tik vienoje gamykloje, esą taip sumažės išlaidų. „Bet koks čia taupymas, kai per metus jie sutaupo kelis milijonus, o praranda šimtą“, – retoriškai klausia R.Tamošauskas.

 

Jis pažada, jog profsąjunga tikrai imsis tam tikrų veiksmų, tačiau jų kol kas neišduoda.

 

(„Lietuvos profsąjungos”, Nr.3; PN inf.)

www.lprofsajungos.lt