2011 m. kovo 22 d.
Po kelių mėnesių svarstymų Trišalė taryba nesugebėjo sutarti dėl vieningo sprendimo, kaip ir nuo kada didinti minimalų atlyginimą. Todėl Vyriausybei ji teiks skirtingas profsąjungų ir darbdavių nuomones, o politikai turės apsispręsti, kokį sprendimą priimti.

Profesinė sąjungos vieningai siūlo minimalų atlyginimą nuo liepos didinti iki 900 Lt, o nuo kitų metų sausio – iki 1000 Lt, tačiau nekeisti neapmokestinamojo pajamų didinimo (NPD), kuris šiuo metu minimaliai algai yra 470 Lt.

Lietuvos pramonininkų konfederacija pritaria profsąjungoms, tuo metu Verslo darbdavių konfederacija sutiktų su minimalaus atlyginimo didinimu iki 900 Lt nuo 2012 m. sausio, tačiau nustatant 530 Lt NPD.

Žemės ūkio rūmai sutiktų su minimalios algos didinimu iki 900 Lt nuo liepos didinant NPD.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apskritai nesutinka su minimalaus atlyginimo didinimu nuo kitų metų.

Premjeras Andrius Kubilius ne kartą yra sakęs, kad sprendimą Vyriausybė priims tada, kai dėl šio klausimo apsispręs socialiniai partneriai.

„Jeigu socialiniai partneriai susitaria, kad darbdaviai gali didinti atlyginimus, tai jau jų reikalas. Čia Vyriausybė neturi būti tarpininkė, o mokesčių klausimus mes tokiu atveju turėtume analizuoti“, – anksčiau tvirtino jis.

Šiuo metu minimalus atlyginimas yra 800 Lt prieš mokesčius arba maždaug 680 Lt po jų.

Lietuvoje nustatytas minimalus atlyginimas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje, mažesnis mokamas tik Rumunijoje ir Bulgarijoje.

Minimalus atlyginimas paskutinį kartą didintas 2008 m. sausį.

Trišalė taryba yra patariamoji institucija, kurią sudaro verslo, profsąjungų ir valdžios atstovai.

Rasa Lukaitytė

DELFI