Šiandien LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyksta eilinis LR Trišalės Tarybos posėdis.
Jame darbuotojų, darbdavių ir vyriausybės atstovai diskutuoja dėl prastovų ir dalinio darbo reguliavimo, Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo, Darbo kodekso (DK), LR akcizų įstatymo straipsnių, pristatomos idėjos migracijos politikos pokyčiams.
Diskusijos dėl dalinio darbo ir prastovų iniciatoriaus, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, atstovai posėdyje siūlo įveiklinti ir taikyti DK 48 str. dėl dalinio darbo nustatymo, kai darbdavys negali darbuotojui suteikti darbo ir yra grupės darbuotojų atleidimo prielaidos.
Taip pat siūloma leisti skelbti trumpalaikes, per mėnesį sumuojamas prastovas.
Tuo metu, profesinių sąjungų atstovai sako, kad tokie pokyčiai, net jei išsaugotų darbo vietas, ilgainiui sumažintų darbuotojų pajamas ir garantijas. Be to, atsirastų prielaida piktnaudžiavimams dėl viršvalandžių.
Anot darbuotojų atostovų, pramonei susiduriant su laikinais ekonominiais iššūkiais vertėtų ne „lankstinti” Darbo kodeksą, bet ieškoti socialinių partnerių susitarimų, kartu su vyriausybe formuoti pramonės strategiją ir darbo vietų išsaugojimo politiką.
Taip pat verta pasitelkti ir patikimą, laiko patikrintą įrankį – įvairaus lygmens kolektyvines sutartis, kurios padėtų spręsti lokalias, regionines ar nacionalines pramonės įmonių problemas.
Primename, kad Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas yra pakaitinis Trišalės Tarybos narys.