Lapkričio 2 d. paskelbti Eurostato duomenys rodo, kad pagrindinių maisto produktų kainos Europoje vis dar kyla net iki septynių kartų greičiau nei atlyginimai.

Alyvuogių aliejus pabrango 75 proc. lyginant su 2021 metų sausiu, taip pat pabrango bulvės (53 proc.), kiaušiniai (37 proc.) ir sviestas (27 proc.).

Tuo metu nominalusis darbo užmokestis Europos Sąjungoje (ES) per pastaruosius trejus metus vidutiniškai didėjo 11 proc., o euro zonoje – 10 proc.

Remiantis Europos centrinio banko duomenimis, kylančios maisto kainos koreliuoja su didžiuliu pelno augimu žemės ūkio sektoriuje.

„Šiandieniniai skaičiai byloja, kad nors didelė dalis europiečių ir dirba ilgas valandas, jiems kone kasdien tenka spręsti galvosūkį, kaip užtikrinti savo šeimos maitinimosi poreikius. Statistika rodo, kad didžiosios korporacijos pelnosi iš kainų padidėjimo, o žemės ūkio pramonės pelnas nusileidžia tik energetikos sektoriui”, – pažymi Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Esther Lynch.

Pasak jos, valstybių lyderiai turi kovoti su infliacijos priežastimis, įvesdami mokestį pertekliniam pelnui ir užtikrindami, kad būtų gerbiama darbuotojų teisė į kolektyvines derybas. Europoje reikia didinti atlyginimus, o ne bankų palūkanų normas.

Šaltinis: etuc.org