Šiandien prasidėjus tikrajam mokytojų streikui matome, kad didelė dalis visuomenės reiškia palaikymą šį žingsnį žengusiems mokytojams. Prie mokytojų jungiasi ir šalies moksleiviai bei jų organizacijos.

Tai nuteikia viltingai. Nes kiekvienas streikas paskatina ieškoti išeičių dėl didesnių garantijų darbuotojams. Tikuosi, kad tai savo ruožtu prisidės ne tik prie mokytojo profesijos patrauklumo, bet ir prie ugdymo kokybės. Be to, tai gyva pilietiškumo pamoka, kuri taps pavyzdžiu mokiniams ir ateities kartoms.

Švietimo paslaugos yra vienos iš esminių viešojo sektoriaus dalių. Jos, kaip ir medicinos, elektros, šilumos, vandens, transporto, komunalinės paslaugos, yra būtinos daugeliui gyventojų. Tai įrodė ir tokie kritiniai laikotarpiai, kaip COVID-19 pandemija, kai būtent šie sektoriai tempė didžiausią krizės naštą.

Kaskart, kai matome streikus ar mitingus kitose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, imame „baltai” pavydėti tų šalių gyventojų aktyvumo bei pilietiškumo. Todėl džiugu matyti, kad į streiką jungiasi tiek daug mokytojų bei juos palaikančių, o tarp jų yra nemažai jaunų veidų. Vadinasi, yra vilties, kad mums svarbus viešasis sektorius bus labiau vertinamas, ir tai nebus tik trumpalaikiai rinkiminiai ir aptakūs pažadai.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas