LRT radijo laidoje „Sveikata” gvildentas išties opus ir aktualus vaistininkų užimtumo klausimas.

Lietuvos vaistinių asociacija skelbia, kad Lietuvoje šiuo metu trūksta 150 vaistininkų, o nuo liepos, kai įsigalios naujas vaistinių darbo reglamentavimas, trūkumas gali dvigubėti. Mat nuo šių metų liepos 1 dienos farmakotechnikai turės dirbti su tiesiogine vaistininko priežiūra (iki šiol jie galėjo kunsultuoti per nuotolį).

Laidos dalyviai vardino įvairialypes šios problemos priežastis: mažėjantį vaistininko specialybės patrauklumą ir prestižą, dėl to menkstantį studentų skaičių (jų per pastaruosius metus sumažėjo net trečdaliu), didelė studijų kaina, kt.

Visgi Vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Žydrūnas Mineikis tikina, kad vaistininkų trūkumo problema yra dirbtinai pučiama. Jo nuomone, nenormalu, kai vienoje sankryžoje veikia keturios skirtingų tinklų vaistinės, kurios tarpusavyje konkuruoja dėl darbuotojų, bet vaistinių skaičiaus sumažinti nenori.

Problemą aštrina ir tai, kad vaistinių darbuotojų atlyginimai maži, tačiau, nepaisant to, jie privalo, šalia vaistų prekybos, atlikti ir kitus darbus – sudėlioti prekes, išvalyti patalpas. O juk už tai papildomai nemokama, tad natūralu, kad darbuotojai jaučia stresą, pervargimą ir įtampą.

Taigi, nieko stebėtino, kad skaičiai rodo, jog net trečdalis pabaigusių ilgai trunkančias ir brangias farmacininko studijas renkasi darbą ne vaistinėse, o kitose srityse, arba susiranda pukias darbo vietas užsienyje.

Pasak Ž. Mineikio, problema gilės miestuose, nes juose vaistinių tinklas tik auga, o štai specialistų neberandama.

Tokio vaistininkų trūkumo neliktų, jeigu būtų koncentruojamasi į vaistininko darbo vietos patrauklumą ir didesnį atlyginimą bei saugias ir orias darbo sąlygas.

Visą laidos įrašą galima perklausyti pasekus šią nuorodą: http://bit.ly/3jqZ1eU

Foto: delfi.lt