• Vienodas atlyginimas. Šiandien, lapkričio 15 d., ES minima vienodo užmokesčio diena. Skaičiuojama, kad europietės per valandą uždirba 13 proc. mažiau nei jų kolegos vyrai. Šiai problemai spręsti ES siekiama priimti atlyginimų skaidrumo direktyvą, turinčią padėti užtiktinti, kad už vienodos vertės darbą visiems būtų mokama vienodai (daugiau – https://europa.eu/!fMDNVx). Vis tik tokia situacija veikia ne tik dirbančiųjų situaciją, bet ir aštrina kitą bėdą – didelį atotrūkį tarp vyrų ir moterų pensijų. Tai lemia, kad moterys pensijoje yra viena pažeidžiamiausių grupių Lietuvoje. Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) dalinasi moterų liudijimais, apžvelgiančiais platų spektrą su tuo susijusių problemų. Jie – čia. Logiška, kad tai lemia ir tai, jog moterys labiau kenčia nuo šios energijos krizės (angl.).

  • EMCO. Lapkričio 7 d. vykusiame Europos Komisijos Užimtumo komitete (EMCO) vertinta atrinktų ES šalių narių socialinio dialogo padėtis. Lietuva buvo viena iš jų. Į susitikimą kviesti vyriausybių bei socialinių partnerių atstovai, pateikę savo situacijos vertinimus. LPSK sutiko su pažanga viešajame sektoriuje, bet pabrėžė, kad privačiame sektoriuje teigiamų pokyčių labai mažai. Vienas didžiausių skaudulių – bene neįmanoma pasirašyti kolektyvinių šakų sutarčių. Išsamią LPSK poziciją galite rasti čia (liet.).

  • Pasaulio bankas. Pasaulio bankas Lietuvai rekomenduoja mažinti PVM atotrūkį, surinkti daugiau pelno mokesčio bei keisti gyventojų pajamų mokestį siekiant mažinti nelygybę ir didinti jo surinkimą. Kritikos skambėjo ir įmonėms taikomam pelno mokesčiui – taikomas lengvatinis mokesčių tarifas smulkioms įmonėms (5 proc., jei pajamos neviršija 300 tūkst. eurų; ne daugiau nei 10 darbuotojų) neskatina jų augti, o kaip tik „likti mažiems“. Daugiau – čia (liet.).

  • Konferencija. LPSK pirmininkė I. Ruginienė dalyvavo Lietuvos socialdemokratų kartu su Friedricho Eberto fondu ir Europos pažangiųjų tyrimų fondu organizuotoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Išbrangus gyvenimui: solidarumo iššūkiai ir sprendimai Baltijos šalyse“. I. Ruginienė teigė, kad tinkamiausias būdas išgyventi per krizę – investuoti į žmogų: „Supratimas, kad ekonominis stabilumas ir nacionalinis saugumas priklauso nuo to, kiek mes investuojame į žmogų, bet ne į daiktus, šiandien padėtų sušvelninti krizės daromą efektą“. Daugiau – čia (liet.).

  • Bezos. Vienas turtingiausių žmonių pasaulyje (ir neretai linksniuojamas kaip vienas blogiausių darbdavių) Jeff Bezos pareiškė, kad ruošiasi per gyvenimą paaukoti didžiąją dalį savo didžiulio turtoNors „darbas Amazon“ populiariojoje kultūroje tapo blogo elgesio su darbuotojais sinonimu, jis sakosi aukosiantis kovai su klimato kaita ir nelygybių mažinimui. Daugiau – čia (angl.).

  • Stažuotės. ETUC surengė protesto akciją prie Europos Parlamento, kur reikalavo, kad besistažuojantiems jaunuoliams būtų mokama ir neliktų nemokamų stažuočių. Tokia sistema ydinga, nes nesuteikia lygių galimybių pasiturintiems ir vargingesniems jauniems žmonėms. Tikslas – privalomos direktyvos priėmimas. Daugiau – čia (angl.).

Šaltinis: lpsk.lt

Foto: beststocks.com