Centro kairysis aljansas, formuosiantis naują Vokietijos vyriausybę, praėjusią savaitę savo koalicijos sutartyje pateikė planų dėl didžiausios Europos ekonomikos tolesnio kurso, įskaitant tokius klausimus kaip minimalaus atlyginimo, kolektyvinių sutarčių aprėpties didinimas, klimato apsaugos priemonės, užsienio politikos programa ir kt.

Europos maisto, žemės ūkio ir turizmo profesinių sąjungų federacija (EFFAT) sveikina naujosios vyriausybės koalicijos planus ir mano, kad koalicijos planai yra svarbus žingsnis teisingos ir socialios Vokietijos link.

Naujoji vyriausybės koalicija, kurią sudaro socialdemokratai, žalieji ir liberalai, ketina:

  • Padidinti įstatymo nustatytą minimalų atlyginimą iki 12 eurų. Šiuo metu jis yra 9,6 euro;
  • Ratifikuoti TDO konvenciją 184 (Žemės ūkio sauga ir sveikata) ir taip įgyvendinti seną Europos socialinių partnerių žemės ūkio reikalavimą (EFFAT ir GEOPA-COPA);
  • Nuo 1 dienos įvesti sveikatos draudimą sezoniniams darbuotojams;
  • Stiprinti profesinių sąjungų remiamą „Sąžiningą ir teisingą mobilumą“, siekiant geriau informuoti darbuotojus apie jų teises;
  • Iki 2023 m. pabaigos iš rinkos pašalinti kritikuojamą pesticidą glifosatą.

Be to, naujoji vyriausybė:

Sieks stiprinti kolektyvinių derybų autonomiją ir kolektyvinių derybų aprėptį, kad Vokietijoje būtų mokamas teisingas atlyginimas.

Susitarime taip pat pateikiami nauji svarbūs aspektai, siekiant pagerinti žemės ūkio ir maisto perdirbimo srities darbuotojų padėtį, ypač darbuotojų sveikatos ir saugos, gyvūnų gerovės, žemės ūkio skaitmeninimo, mitybos ir tvaraus žemės ūkio srityse.

Galiausiai naujoji vyriausybė įgyvendins Europos bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) taip, kad aplinkos ir klimato apsauga bei pajamų saugumas taptu prioritetiniais aspektais nacionaliniame strategijos plane.

EFFAT nuomone, šis požiūris ne tik ves socialios Vokietijos link, bet taip pat bus labai svarbus kuriant sąžiningesnę Europą visiems darbuotojams.

 

Parengta remiantis EFFAT inf.