Spalio 19 d. vykusiame balsavime Seimas pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-912(2) ir nustatė, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Galutiniame balsavime Seime „už“ tokį siūlymą balsavo 65 Seimo nariai, „prieš“ – 2, susilaikė – 3. Seimui priėmus pataisą, ją turės patvirtinti arba vetuoti prezidentas Gitanas Nausėda.

Šiuo metu periodinis testavimas kas 7-10 dienų dėl COVID-19 ligos privalomas ir šių veiklų bei sričių atstovams: asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla; socialinės paslaugos ir veikla; švietimo paslaugos ir veikla; laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas); vaistinių darbuotojų veikla; krovinių tarptautinio vežimo veikla; viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla; viešojo administravimo subjektų veikla; profesinė karo tarnyba; veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais); gamybos įmonių darbuotojų veikla. Testuotis nereikia tiems darbuotojams, kurie paskiepyti pagal pilną vakcinavimo programą, yra persirgę COVID-19, arba turi imunitetą šiai ligai, patvirtintą antikūnų tyrimu.

Priėmus pataisą, vyriausybė nusimeta privalomųjų testų finansavimo naštą ir perkelia ją ant darbuotojų pečių nuo gruodžio 1 dienos.

„Suprantame skiepų svarbą, tačiau jau ne kartą sakėme, kad negalima žmonių versti skiepytis šitokiais metodais. Mes su šita priemone padarėme daug daugiau priešininkų negu šalininkų, todėl net ir mums šiandien yra sunku šnekėti su žmonėmis ir sakyti, kad jiems verta skiepytis, nes prievarta peržengia tas ribas.”, – teigia LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas.